Šlágr TV je v konkurzu, soud vyhověl návrhu samotné firmy

úterý, 2. listopadu 2021, 07:50 Aktuality, TV MediaGuru

Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na majetek společnosti Šlágr TV a ustanovil insolvenčního správce.

Zdroj: Šlágr TV

Zdroj: Šlágr TV

Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na majetek společnosti Šlágr TV a ustanovil insolvenčního správce. Vyplývá to z usnesení soudu datovaného 1. listopadem 2021. Věřitelé dlužníka mají do dvou měsíců přihlásit své pohledávky. Přezkumné jednání přihlášených pohledávek bylo stanoveno na 1. února 2022 a na stejný den byla svolána i schůze věřitelů.

„Soud konstatuje, že ve smyslu ustanovení § 3 odst. 1 insolvenčního zákona je dlužník v úpadku, když má více věřitelů a jeho peněžité závazky jsou minimálně 30 dnů po lhůtě splatnosti. Dle vyjádření dlužníka není tento schopen pokračovat v platbách podstatné části svých závazků," uvádí se v soudním odůvodnění.

Šlágr TV na sebe letos v září podala návrh na konkurz. Zdůvodnila to dlouhodobě nepříznivou hospodářskou situací. V roce 2020 se dostala do sporu se společností České Radiokomunikace, který se týkal platnosti smluv o poskytování služeb elektronických komunikací. Czech Digital Group, dceřiná firma Českých Radiokomunikací, podala v listopadu 2020 na Šlágr TV insolvenční návrh, který ale soud v květnu zamítl. Czech Digital Group ale také podala návrh na nařízení exekuce k vymožení pohledávky ve výši 19,389 mil. Kč. Prostředky na bankovních účtech Šlágr TV byly zablokovány. Společnost Šlágr TV se dožadovala zrušení exekučního příkazu a uvedla, že od 14. června 2021 není schopna hradit své závazky.

Šlágr TV je držitelem licencí k vysílání hudebních televizí Šlágr a Šlágr 2. Od letošního července je v Česku dostupný díky převzatému vysílání také program Šláger Muzika, který odpovídá formátu Šlágr TV. Vysílá v multiplexu Digital Broadcasting a v nabídce ho mají také někteří operátoři. Se společností Šlágr TV pak letos v červenci zahájila RRTV řízení o odnětí terestrické licence stanice Šlágr 2. Podle serveru Digitální rádio skončilo vysílání stanice Šlágr TV v terestrické platformě DVB-T2 v noci z neděle na pondělí 1. listopadu 2021 a stanice Šláger Muzika nahradila Šlágr TV.

-mav-