KVIFF Group má majoritu v Aerofilms, rozšíří nabídku KVIFF.TV

čtvrtek, 16. prosince 2021, 14:30 TV, Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Díky spojení s Aerofilms by mělo být v nabídce filmové online platformy KVIFF.TV víc než 500 filmů.

Ilustrační foto, zdroj: KVIFF

Ilustrační foto, zdroj: KVIFF

Skupina KVIFF Group, která po letošním vstupu Rockaway Capital do Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zastřešuje všechny aktivity kolem festivalu, se dál rozšiřuje. Prostřednictvím své společnosti KVIFF Distribution nově získala majoritní podíl v distribuční společnosti Aerofilms. Slibuje si od ní obsahové nabídky online platformy KVIFF.TV. 

Společnost Aerofilms je český distributorem nezávislých filmů, který od svého vzniku v roce 2006 uvedl do českých kin 170 filmových titulů. Zároveň provozuje vlastní internetovou VOD platformu Aerovod, jejíž filmový obsah nyní využije i internetová platforma KVIFF.TV, která byla spuštěna na začátku letošního léta.

Aerofilms se v rámci KVIFF Group spojí s distribuční společností festivalu KVIFF Distribution. V budoucnu pak MFF Karlovy Vary a Aerofilms plánují posunout distribuci do celého regionu střední a východní Evropy.

„Start nových aktivit jako jsou KVIFF.TV nebo Variace nám ukázal, že mají velkou budoucnost. Vstup do Aerofilms je dalším krokem v našich dlouhodobých plánech v oblasti distribuce nejen v České republice, ale v rámci střední a východní Evropy,” uvedl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Aktivity KVIFF Group jsou nyní rozkročeny do několika vertikál. Kromě tradičního festivalu byla v červnu 2021 spuštěna online videoplatforma KVIFF.TV. Na ní mohli diváci sledovat nejen 16. ročník filmové soutěže Pragueshorts, ale v srpnu také živé přenosy z karlovarského festivalu. Hlavní pilíř obsahu KVIFF.TV je ale kurátorovaný výběr artových filmů pod vedením programového týmu MFF KV. Díky spojení s Aerofilms by mělo být v nabídce brzy už víc než 500 filmů.

Dalším pilířem jsou pak eventy, za kterými stojí společnost KVIFF Events. V listopadu se uskutečnil první ročník projektu Variace, díky němuž dostali návštěvníci možnost zažít hned několik událostí na poli hudby i filmu. Akce se setkala s velkým úspěchem, což potvrzuje i zájem partnerů. Do portfolia KVIFF Events patří i festival krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, filmová událost Tady Vary, která i letos přinesla festivalové filmy do regionů, a v plánu jsou na příští rok i další akce.

Skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta vstoupila do pořadatelské společnosti Film servis festival Karlovy Vary v únoru 2021, a tím vznikla skupina KVIFF Group. Jako akcionáři stojí za KVIFF Group Jiří Bartoška, Rockaway Capital a skupina manažerů karlovarského filmového festivalu.

-mav-