Nej.cz ze skupiny Kaprain může koupit majitele Kuki TV

úterý, 7. prosince 2021, 14:40 Aktuality, TV MediaGuru

ÚOHS) povolil firmě Nej.cz investiční skupiny Kaprain Karla Pražáka nákup firmy Smart Comp., která také provozuje televizi Kuki.

Zdroj: Kuki TV

Zdroj: Kuki TV

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Nej.cz investiční skupiny Kaprain Karla Pražáka nákup firmy Smart Comp., provozovatele sítě netbox a majitele televize Kuki. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

„K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování služeb přístupu k internetu, televizního vysílání a hlasových služeb koncovým zákazníkům, pronájmu páteřních linek a poskytování konektivity ve vlastní optické síti. Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto spojení povolil," uvedl úřad ve zprávě.

Společnost Nej.cz poskytuje internetové připojení, televizní a mobilní služby, podle svých internetových stránek využívá její služby více než 170.000 domácností a 10.000 firem.

Skupina Kaprain byla založena v roce 2013. Soustředí se na tři základní oblasti: průmysl, nemovitosti a finance. Nemovitostní část skupiny tvoří zejména výstavba na pozemcích u pražské O2 areny, rekonstrukce budovy v Pařížské ulici a projekt Vítězné náměstí v Praze.

Do průmyslové větve patří podíly ve společnostech, případně financované projekty, jako jsou právě Nej.cz, AVE CZ odpadové hospodářství a Premium Outlet Prague Airport. Ve financích se skupina zabývá odkupem, správou a vymáháním pohledávek. Od roku 2019 vlastní skupina hokejový klub HC Sparta Praha.

Brněnská společnost Smart Comp. poskytuje v deseti městech internetové služby pod značkou netbox, vlastní televizi Kuki a je i virtuálním mobilním operátorem. Podle výroční zprávy za rok 2020 vykázala firma roční čistý obrat ve výši 294 milionů korun a zisk po zdanění ve výši 58 milionů korun.

-čtk-