Primark by mohl spustit službu click & collect

úterý, 22. března 2022, 07:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Primark plánuje spuštění nového webu, jeho součástí bude pravděpodobně i služba click & collect.

Zdroj: Primark

Zdroj: Primark

Irský oděvní řetězec Primark, jenž je od loňského června zastoupen i na českém trhu, plánuje spuštění nového webu. Podle agentury Reuters by jeho součástí mohlo být i zavedení služby click & collect. Zákazníci by si tak mohli oblečení objednat po internetu a vyzvednout si je na prodejně.

Nový web bude spuštěn v březnu nejprve ve Velké Británii a na podzim i na dalších evropských trzích, kde působí, včetně České republiky. „Ve Velké Británii i zbytku Evropy uděláme obrovský digitální posun dopředu, což nám bude generovat tržby i zisk,“ sdělil agentuře Reuters John Bason, finanční ředitel společnosti Associated British Foods, pod níž Primark patří. 

„Pokud existuje pro nás příležitost na poli e-commerce, je to pravděpodobně v oblasti click & collect,“ uvedl Bason s tím, že možnost doručovat objednávky na danou adresu je však kvůli nízkým cenám zboží, na kterých Primark staví, vyloučeno.

Primark byl založený v Dublinu v roce 1969, v současnosti provozuje 402 obchodů ve 14 zemích, mezi něž patří domovské Irsko, dále Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Belgie, Rakousko, Francie, Spojené státy, Itálie, Polsko, Slovinsko a u nás. Do pěti let chce navýšit počet prodejen na 530, růst chce zejména v USA, Francii, Itálii, Španělsku a Portugalsku. Na českém trhu má letos otevřít prodejnu v Brně. V plánu je také vstup do Rumunska.

-stk-