Coca-Cola rozvíjí s Jack Daniel's své alkoholické portfolio

čtvrtek, 16. června 2022, 06:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Coca-Cola oznámila, že ve spolupráce s whiskey Jack Daniel's uvede na trh alkoholický ready-to-drink nápoj.

Coca-Cola uvede ve spolupráci se společností Brown-Forman novinku Jack & Coke, zdroj: Coca-Cola.

Coca-Cola uvede ve spolupráci se společností Brown-Forman novinku Jack & Coke, zdroj: Coca-Cola.

Společnost Coca-Cola rozvíjí své alkoholické portfolio. Poté, co v roce 2018 uvedla na japonský trh alkoholický ready-to-drink nápoj Lemon-Dou, oznámila, že bude v tomto směru pokračovat. Ve spolupráci se společností Brown-Forman a její whiskey Jack Daniel's představí ještě letos koktejl Jack & Coke. První zemí, kde bude novinka k dostání, bude Mexiko. 

Na českém trhu zatím uvedení v plánu není. „Aktuálně se jedná o představení konkrétních plánů pouze pro Mexico. Přestože se jedná se o globální kontrakt mezi The Coca-Cola Company a společností Brown-Forman, nemáme v tuto chvíli žádné informace o plánech pro další země,” přibližuje Veronika Němcová, ředitelka komunikace vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti The Coca-Cola Company ČR a SR. 

Jack & Coke bude prodáván v obalech, které ponesou obě dvě známé značky spolu s jasným sdělením o odpovědné konzumaci alkoholu. Obsah alkoholu se bude pohybovat kolem 5 %. K dispozici bude verze s cukrem i bez cukru.

Alkoholický ready-to-drink je dalším krokem v naplňování strategie Coca-Coly stát se „úplnou nápojářskou společností“, jež nabízí spotřebitelům nápoje vhodné ke konzumaci po celý den a k jakékoliv příležitosti. Kromě Jack & Coke a již zmíněného nápoje Lemon-Dou, jenž je v prodeji v Japonsku, Číně a na Filipínách, tvoří součást alkoholického portfolia také Topo Chico Hard Seltzer k dostání na více než 20 trzích, Schweppes Pre-Mixed Cocktails v Brazílii a Simply Spiked Lemonade a Fresca Mixed v USA. 

Coca-Cola se v posledních letech rozšířila i do jiných kategorií. Před třemi lety uvedla vlastní energetický nápoj Coca-Cola Energy, před čtyřmi lety koupila kavárenský řetězce Costa-Coffee a v roce 2016 rostlinný nápoj AdeZ. Rovněž přidala do portfolia například fermentovaný nápoj kombucha. 

-stk-