Knihobot rozšiřuje spolupráci s Levnými knihami

středa, 14. září 2022, 07:20 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Knihobot přidává další místa, kam mohou lidé odnést knihy k prodeji. Rozšiřuje partnerskou síť o prodejny Levných knih na jihu Čech.

Zdroj: Knihobot

Zdroj: Knihobot

Knižní secondhand Knihobot rozšiřuje svou partnerskou síť s Levnými knihami. K brněnským pobočkám přidává další čtyři prodejny na jihu Čech. Nově bude možné přinést knížky k prodeji do poboček Levných knih v Táboře, Jihlavě a dvakrát v Českých Budějovicích. 

Od spuštění spolupráce na konci letošního dubna Knihobot prostřednictvím poboček Levných knih v Brně obsloužil přes 900 zákazníků a přijal k prodeji více než 10 000 již přečtených knih. Lidé, kteří knížky pro Knihobot přinesli, navíc často zakoupili nové knihy v Levných knihách.

„Spolupráce s Knihobotem přinesla Levným knihám celou řadu nových zákazníků. Právě díky zkušenostem z Brna jsme byli jednoznačně pro rozšíření spolupráce do dalších měst. Model je výhodný pro oba partnery a ve výsledku potvrzuje, že myšlenka spolupracujícího knihkupectví a second-handu je správná,“ uvádí Lukáš Gilánik, generální ředitel Levných knih.

Podobných spoluprací bude podle Knihobotu navíc přibývat. „Knížek se pravděpodobně bude tisknout méně a budou dražší. Což pochopitelně může celou řadu pravidelných zákazníků odradit. Jenže pokud knihkupectví rozumným způsobem podpoří prodej již přečtených titulů, chuť utrácet se zachová,“ domnívá se Dominik Gazdoš, zakladatel Knihobotu, a dodává: „Prodejem starší literatury si totiž zákazník vydělá na nákup té nové a další nakupování si snáz obhájí.“

V současnosti Knihobot denně přijme 4–5 tisíc nových titulů a obdobné množství prodá. Měsíčně lidem na provizích vyplatí skoro šest milionů korun. V porovnání s loňskými čísly je na více než dvojnásobku. „Troufám si tvrdit, že ekonomická motivace v případě secondhandu začíná převyšovat tu ekologickou,“ vysvětluje Dominik Gazdoš s tím, že očekává i přes celkové turbulence opět rekordní rok.

Kromě Levných knih mohou lidé odevzdat své knihy přes Zásilkovnu, kurýra (náklady na poštovné či dopravu hradí Knihobot), Knihoboxy či na pobočkách na Praze 7 a 9. 

Knihobot spouští samoobslužné boxy pro příjem zásilek

pondělí 27. června 2022

-stk-