Lupa:cz: Po dvou letech končí zpravodajský projekt FlashNews

úterý, 20. září 2022, 11:55 Aktuality, Internet & Mobil ČTK

Služba byla po dvou letech ve ztrátě a nedosáhla plánovaných tržeb ani návštěvnosti, uvedl server Lupa.cz.

Zdroj: repro FlashNews

Zdroj: repro FlashNews

Společnost Livesport končí s projektem FlashNews, který nabízel uživatelům globální zpravodajství na míru. Informoval o tom dnes server Lupa.cz s odkazem na zástupce firmy. Služba byla po dvou letech ve ztrátě a nedosáhla plánovaných tržeb ani návštěvnosti.

FlashNews fungoval jako moderní agregátor zpráv - podle jeho tvůrců uměl třídit mediální obsah tak, aby se lidé rychle a jednoduše dostali k maximu informací, které je zajímají, a to odkudkoliv na světě.

Technologicky náročný projekt podle šéfa projektu Filipa Horkého po dvou letech nesplnil očekávání v dosahované návštěvnosti a následně ani objemu tržeb.

„Vzhledem k vysokým nákladům, které nepokryje prodej inzerce, jsme se rozhodli změnit byznys model FlashNews a služby pro webové i mobilní uživatele ukončit. Pro vyvinuté technologie a know-how plánujeme využití v segmentu B2B služeb," řekl Horký Lupě.

Zkratka B2B vychází z anglického business-to-business a označuje obchodní vztahy mezi velkoobchodními partnery. Často je využívána v prostředí internetového obchodu.

Služba Flashnews odstartovala v prosinci 2020. Nedlouho poté musela řešit protesty některých vydavatelů, kteří nesouhlasili s přebíráním svých textů do zpravodajského agregátoru. Společnost je proto ze své platformy odstranila.

Firmy skupiny Livesport se zabývají vývojem, provozováním a akvizicemi technologických projektů spojených převážně se sportem. Klíčovou společností skupiny je Livesport, jeden z předních světových poskytovatelů sportovních informací. Ryze česká firma vyvíjí weby a aplikace s rychlým zpravodajstvím z několika desítek sportů. Některou z aplikací Livesportu si do svých mobilních zařízení stáhlo přes 100 milionů fanoušků. Loni skupina zvýšila čistý zisk o 15 procent na 1,33 miliardy korun.

-čtk-