Bolt se rozhodl v ČR ukončit službu Bolt Market

středa, 12. října 2022, 20:55 Marketing, Retail MediaGuru

Služba na rychlé doručování potravin Bolt Market na českém trhu končí.

Zdroj: Bolt

Zdroj: Bolt

Po necelém roce od spuštění se společnost Bolt rozhodla ukončit svou službu na rychlé doručování potravin Bolt Market. Nadále se bude soustředit na doručování hotových jídel pod značkou Bolt Food. 

„Rozhodli jsme se, že z obchodních důvodů nebudeme pokračovat v provozování jedné z našich služeb v České republice, a to konkrétně Bolt Marketu. Chceme se soustředit na doručování hotových jídel v rámci Bolt Food, ještě více vylepšovat naše služby a rozšiřovat nabídku. Nevylučujeme, že se v budoucnu na český trh opět vrátíme,“ uvedla společnost na dotaz MediaGuru. 

V praxi to znamená, že uživatelé služby mohli poslední objednávky doručení potravin z Bolt Marketu v rámci aplikace Bolt Food uskutečnit v polovině září letošního roku. 

Bolt Market zahájil v tuzemsku v prosinci loňského roku, kdy byl dostupný ve Vršovicích a okolních pražských čtvrtích. Postupně se služba rozšířila po téměř celém hlavním městě. Původně měla služba ambice „masivně expandovat“, a to jak v sortimentu, tak pokrytí po celé České republice. 

Na českém trhu v oblasti quick commerce v současnosti působí ještě dvě služby – Wolt Market od Woltu a Dáme Market od Dáme Jídlo. 

-stk-