ČT plánuje finální prezidentskou debatu ve stejný den jako Nova

čtvrtek, 1. prosince 2022, 16:55 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize oznámila detaily ke svému předvolebnímu a volebnímu prezidentskému vysílání.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Česká televize informovala, že všechny kandidáty na prezidenta pozvala nebo pozve k závěrečné debatě před prvním kolem prezidentské volby na čtvrtek 12. ledna 2023. V případě vícekolové volby chystá ČT na čtvrtek 26. ledna rovněž debatu, do níž budou pozváni dva postupující kandidáti. Znamenalo by to, že 12. ledna se odvysílají debaty před prvním kolem volby na ČT i TV Nova

Prezidentské volební vysílání na ČT už zahájily rozhovory s kandidáty na Hrad v Interview ČT24. Od úterý 6. prosince se k předvolebnímu vysílání připojí Hyde Park s prezidentskými kandidáty. Své dotazy budou moct položit i diváci. 

ČT rovněž začne od 28. prosince 2022 vysílat předvolební spoty prezidentských kandidátů.

O výsledcích prvního a případně i druhého kola volby bude Česká televize informovat ve Volebním studiu, a to v sobotu 14., respektive 28. ledna. Vysílání nabídne sčítání hlasů i komentáře odborníků.

Pravidla předvolebního vysílání ČT jsou k dispozici zde.

Televize Nova připravuje svou finálovou debatu před prvním kolem prezidentské volby na 12. ledna (od 17:00 s pěti kandidáty a od 20:00 se třemi kandidáty) a před druhým kolem volby na 23. a 24. ledna.

TV Prima chystá své Superdebaty na 4. ledna a na 11. ledna a tzv. Superduel na 25. ledna.

Česká televize původně navrhovala uspořádání jedné televizní Národní prezidentské debaty, Nova a Prima ale nabídku odmítly. 

-mav-