Home Credit v ČR otevírá první kamenné pobočky

středa, 1. března 2023, 07:15 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

V březnu otevře Home Credit první kamenné pobočky v České republice.

Zdroj: Repro YT Home Credit

Zdroj: Repro YT Home Credit

Home Credit v březnu otevře první kamenné pobočky v České republice. Vychází tak vstříc zákazníkům, kteří stále preferují osobní kontakt. Existenci kamenné pobočky finanční instituce považuje totiž více než 40 % lidí za faktor důvěryhodnosti, ukazuje interní průzkum společnosti mezi klienty, kteří mají zkušenost se spotřebitelskými úvěry.   

„I když to na první pohled vypadá, že jdeme proti proudu, protože služby, a to především finanční, se posouvají do online prostředí a v dnešní době řada bankovních domů počet svých poboček spíše snižuje, snažíme se tímto krokem vyjít vstříc klientům, kteří preferují osobní kontakt při sjednávání půjčky. Je pro ně klíčový z hlediska důvěryhodnosti, zkrátka se cítí bezpečněji, když vědí, že se mohou obrátit na konkrétní provozovnu, v případě, že jiná komunikace jim není příjemná,“ vysvětluje Milan Cáder, marketingový a produktový ředitel Home Credit ČR a SR. 

První pobočky otevře Home Credit začátkem března v Opavě a Ostravě, následovat budou provozovny ve Zlíně a Olomouci. Bude se jednat o pilotní projekt, kdy si Home Credit vyzkouší provozování poboček ve městech s rozdílnou velikostí a odlišnými spádovými oblastmi. „Po prvotním zaběhnutí fungování poboček a stabilizaci jejich výkonu, chceme v dalších obdobích otevírat každé čtvrtletí dvě pobočky. Celkově chceme nabídnout našim zákazníkům až 25 míst, kde se na nás budou moci obracet se svými požadavky,“ dodává Milan Cáder.

Pobočky budou otevřeny ve frekventovaných nákupních centrech s provozní dobou sedm dní v týdnu. Zákazníci zde budou moci konzultovat své finanční potřeby, vyřídí na pobočkách jakýkoliv požadavek týkající se jejich současných úvěrů, budou také moci podepsat novou úvěrovou smlouvu, zřídit si kreditní kartu nebo požádat o konsolidaci svých úvěrů. 

„Téměř polovina zákazníků Home Creditu spravuje své finance pomocí mobilní aplikace, a i nadále budeme přicházet jako první na trhu s technologickými novinkami, které ocení právě tito klienti,“ uvádí Milan Cáder. Ještě před několika lety poskytoval Home Credit většinu úvěrů telefonicky nebo prostřednictvím obchodních partnerů. Dnes nabízejí produkty plně online, včetně konsolidace, otevření poboček je krok, jak uspokojit klienty, kteří preferují osobní kontakt.

Pobočkovou síť se Home Credit chystá rozšířit i na Slovensku, k současným 11 pobočkám přibudou do května tohoto roku další čtyři místa. 

-stk-