Knihobot rozšiřuje síť s Levnými knihami na celou ČR

čtvrtek, 16. února 2023, 07:00 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Ve spolupráci s Levnými knihami rozšiřuje Knihobot síť sběrných míst, vracet knihy bude možné po celém Česku.

Zdroj: Knihobot

Zdroj: Knihobot

Knižní second-hand Knihobot rozšiřuje síť svých sběrných míst. V expanzi mu pomohou Levné knihy, se kterými spolupracuje od loňského roku. Nyní bude možné přinést knihy na jakoukoliv z 56 poboček Levných knih po celém Česku. 

Od jara loňského roku bylo nejprve možné knihy vracet na pobočkách Levných knih v Brně, na podzim se pak přidaly pobočky v Táboře, Jihlavě a Českých Budějovicích. Díky šesti pobočkám se loni vrátilo do oběhu již přes 40 tisíc knih od 2,5 tisíce zákazníků. 

Od 1. února mohou lidé předat své přečtené knihy na celkem 56 místech po celé České republice. O svoz vybraných knih do Knihobotu se postarají samy Levné knihy, Knihobot je pak za původní majitele nafotí, představí zájemcům, prodá a zaveze, kam bude potřeba. 

„Všechny naše pobočky zaskladňujeme z pražské centrály a zpět z rozvozu jezdila naše auta ne zcela vytížená. Toho jsme využili a nabídli svoz knih Knihobotu, který by pro ně jinak musel poslat kurýra. Je to win-win situace pro nás, pro Knihobot i pro přírodu,“ přibližuje fungování služby Jiří Bílek, manažer provozu Levných knih.

Cíl ulehčit co nejvíce čtenářům vracení knih do oběhu vede podle Knihobotu přes co nejširší počet sběrných míst a maximální odstranění bariér, jako je balení knih, sjednávání termínu nebo daleká cesta. Ideou Knihobotu je nabídnout možnost vrátit knihy doslova na každém rohu – třeba rovnou po dočtení knihy cestou z kavárny. 

Podobný způsob odevzdání knih plánuje Knihobot i na sousedním Slovensku, kam expandoval minulý rok. „Aktuálně na Slovensku jednáme s několika knihkupectvími na stejném modelu spolupráce. Budovat vlastní síť poboček je pro nás zatím ekonomicky nevýhodné. Zároveň si ale uvědomujeme, že bez fyzického zastoupení dobrý obchod dělat nelze. V Praze přes naše pobočky přijmeme zhruba 30 % z celkového měsíčního příjmu,“ uvádí Dominik Gazdoš, zakladatel Knihobotu. 

Knihobot otevře v létě na Slovensku první pobočku

středa 4. května 2022

-stk-