Vizuální rádio Ö3 se může přiblížit videoklipové televizi

středa, 16. srpna 2023, 15:50 Rádio, Aktuality MediaGuru

Rakouský veřejnoprávní rozhlas ORF získal souhlas mediálního regulátora s doplněním videostreamu stanice Hitradio Ö3 také o vizuální složku.

Studio rakouské veřejnoprávní stanice Ö3. Foto: Martin Krachler, Hitradio Ö3

Studio rakouské veřejnoprávní stanice Ö3. Foto: Martin Krachler, Hitradio Ö3

V současné době je vizuální rádio například součástí vysílání na satelitu Astra, případně prostřednictvím aplikace pro Apple TV. Obě tyto možnosti jsou k dispozici i zájemcům z České republiky. Zatímco na satelitu se jedná de facto o statickou obrazovku doplněnou o grafiku, aplikace pro Apple TV umožňuje otevřit okno s právě vysílajícím moderátorem a podívat se přímo do studia. Do budoucna se pak mohou v době hraných skladeb objevit ve vizuálním rádiu také videoklipy.

Na základě diskuse KommAustria a Spolkového úřadu pro hospodářskou soutěž bylo rozhodnuto, že: „Nová nabídka přispěje k zákonem požadovanému naplnění sociálních, demokratických a kulturních potřeb státu, rakouského obyvatelstva a k efektivnímu poskytování veřejné služby.“ KommAustria nepředpokládá, že by vizuální rádio mělo negativní dopad na konkurenční prostředí, případně rozmanitost ostatních programových nabídek. Služba je k dispozici zcela bezplatně.

-lukpol-