Tereza Šimečková zcela opustí agenturu Nielsen

pondělí, 30. října 2023, 15:15 Lidé, Výzkum MediaGuru

Z výkonného řízení agentury Nielsen se Tereza Šimečková stáhla už letos v únoru. Agenturu plánovala postupně opustit ke konci roku.

Tereza Šimečková, zdroj: Nielsen

Tereza Šimečková, zdroj: Nielsen

Tereza Šimečková, dlouholetá spolumajitelka a jednatelka výzkumné agentury Nielsen, firmu opouští. Po majetkových změnách a letošních únorových změnách ve vedení stále zůstávala v pozadí vedení agentury a ponechala si i místo v dozorčí radě. Teď na sociální síti X oznámila, že nastává doba, kdy Nielsen zcela opustí. Odejde i z dozorčí rady společnosti, dodala pro MediaGuru.cz.

Tereza Šimečková tak následuje Michala Jordana, který z Nielsenu odešel letos v únoru po 22 letech. Ke změně došlo v návaznosti na majetkové změny v agentuře, která se zcela dostala pod vlastnickou správu společnosti Nielsen. Tereza Šimečková a Michal Jordan výzkumnou agenturu spoluzaložili v roce 2001. Exekutivní funkci ve společnosti Mediaresearch,  později Nielsen Admosphere a později Nielsen držela od začátku roku 2001, agenturu vedla z pozice ředitelky i předsedkyně představenstva. Před rokem 2001 pracovala ve výzkumné společnosti Lerach a předtím ještě pět let v agentuře Median.

Zdroj: twitterový účet Terezy Šimečkové

Společnost Nielsen získala plnou kontrolu ve společnosti Nielsen Admosphere v lednu 2022, když odkoupila zbývající 49% podíl, který do té doby držela Admosphere Group vlastněná Terezou Šimečkovou a Michalem Jordanem. Do tehdejší společnosti Mediaresearch vstoupila Nielsen poprvé v roce 2014, kdy získala 51% podíl . Od 1. června 2015 se v návaznosti na tento majetkový vstup přejmenovala Mediaresearch na Nielsen Admosphere.

Nové vedení agentury Nielsen bylo představeno letos v únoru. Pozice market leadera agentury pro ČR zaujímají Petr Matyáštík jakožto managing director pro skupinu Nielsen Admosphere a Jakub Vidner jako Adwind Software Director. 

Společnost Nielsen zajišťuje na českém trhu měření TV sledovanosti, podílí se na měření poslechovosti rádií, monitoringu reklamy, poskytuje marketingové výzkumy a výzkumy veřejného mínění či různé analýzy.

Šimečková se stahuje z řízení Nielsen Admosphere, Jordan odchází

úterý 14. února 2023

-mav-