Čermák koupil od Soukupa polovinu agentury Médea

čtvrtek, 16. listopadu 2023, 08:30 Reklama ČTK

Podle očekávání se Jan Čermák stal také spoluvlastníkem mediální agentury Médea poté, co už vstoupil do Empresa Media.

Jan Čermák, zdroj: Servis-24

Jan Čermák, zdroj: Servis-24

Poloviční podíl v mediální agentuře Médea koupil od Jaromíra Soukupa investor Jan Čermák, který již vlastní 50 procent Soukupovy firmy Empresa Media. Vyplývá to z notářských zápisů transakce. Cenu žádná ze stran nezveřejnila. Médea se základním kapitálem 636 milionů Kč funguje primárně jako mediální agentura a zároveň plně ovládá další firmy, jako jsou Médea Promotion, Médea Interactive nebo Médea Public Relations. Podle analytické firmy COMvergence byla Médea loni třetí největší mediální agenturou v ČR.

Čermák již od října vlastní polovinu Soukupovy společnosti Empresa Media, která provozuje TV Barrandov. Obdobně jako v Emprese i v Médee podle obchodního rejstříku nastoupil k Soukupovi Čermák jako druhý člen statutárního orgánu, přičemž pro veškeré větší kroky je potřeba souhlasu obou členů představenstva.

„Médea čelila letos značnému tlaku věřitelů. Právě s nimi proto budeme prioritně jednat a hledat řešení,“ řekl ČTK Čermák. „Vše se děje v souladu s předchozími dohodami,“ dodal Soukup. Čermák podle informací ČTK jedná i o vstupu do další Soukupovy firmy IMP.

Největšími věřiteli firem z impéria Jaromíra Soukupa jsou fond IFIS (s úvěry původně poskytnutými bankami Creditas a ČSOB) a Gomanold (s úvěrem koupeným od Unicredit). Tyto úvěry jsou zajištěny nemovitostmi a pozemky. Dalším věřitelem je Čermákova společnost Enreda, která koupila pohledávky od Českých Radiokomunikací. Dalšími věřiteli jsou například Česká televize, ASMEA či agentura Knowlimits.

Čermák a jeho společnost Servis-24 se specializují na pomoc firmám zatíženým dluhy. V minulém roce získal 49procentní podíl ve zlínské společnosti NWT manželů Vítkových, kterou poslaly do insolvence nezvládnuté obchody s energiemi. V NWT věřitelé v únoru 2023 povolili cestu reorganizace, jejíž plán byl schválen velkou většinou na věřitelské schůzi v září 2023. Pomáhal také při půlmiliardovém prodeji Grandhotelu Nabokov v Mariánských Lázních.

Čermák chce oddlužit Empresa Media, hlásí se i zájemci o část portfolia

pondělí 6. listopadu 2023

-čtk-