Na OH v Paříži budou mít sportovci vlajku na hrudi

sobota, 2. prosince 2023, 07:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Hlavním motivem kolekce pro olympiádu v Paříži je česká vlajka na hrudi.

Olympijská kolekce od Alpine Pro pracuje s hlavním motivem české vlajky na hrudi, zdroj: ČOV / Barbora Reichová.

Olympijská kolekce od Alpine Pro pracuje s hlavním motivem české vlajky na hrudi, zdroj: ČOV / Barbora Reichová.

Olympijská kolekce oblečení pro olympioniky, paralympioniky i sportovní fanoušky pracuje s motivem české vlajky, kterou nosili sportovci na hrudi i na olympijských hrách v Paříži 1924.

„Olympijské hry se do Paříže vracejí po sto letech. V roce 1924 vybojoval Bedřich Šupčík ve šplhu na laně naše první zlato. Hledali jsme propojení a našli ho ve vlajce, kterou tehdy měli sportovci na prsou také,“ vysvětluje Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Část sportovců měla v roce 1924 bílá trika s vlajkou, část černá se stejným motivem. A někteří olympionici šli v tomto sportovním oblečení – namísto obleku – i na slavnostní zahájení, neboť hned poté závodili. V rámci aktuální kolekce doplňuje vlajku také mezinárodní označení CZE. Autorem motivu je akademický malíř Milan Jaroš. 

Kolekce pro fanoušky, kterou navrhovala Veronika Paulenová, obsahuje mix produktů v barvách české trikolóry, ale také v černozlaté kombinaci. Do přípravy byli zapojeni i sportovci a poprvé také paralympionici. „V limitované kolekci najdete trika, mikiny, legíny, kraťasy, ale i spousty doplňků, jako jsou batohy, ledvinka či praktický klobouček,“ říká Václav Hrbek, majitel společnosti Alpine Pro, partner Českého olympijského i paralympijského týmu.

Vše je již nyní dostupné na prodejnách Alpine Pro nebo e-shopech alpinepro.cz a sporttown.cz.

-stk-