Novým šéfredaktorem týdeníku Reflex je Martin Bartkovský

čtvrtek, 30. listopadu 2023, 13:05 Tisk, Lidé MediaGuru

Vedení redakce týdeníku Reflex se ujímá Martin Bartkovský. Reflex zároveň uvede tři nové video pořady a spustí také platformu Hodinadejepichu.cz rozšířenou o prémiovou, tedy placenou část.

Martin Bartkovský, zdroj: Reflex, Petr Vágner

Martin Bartkovský, zdroj: Reflex, Petr Vágner

Post šéfredaktora týdeníku Reflex nově zaujme Martin Bartkovský, dosavadní šéf webu. Prozatímní šéfredaktor Viliam Buchert působil v dočasném vedení od ledna, nyní se vrátí k původní roli hlavního editora a komentátora tohoto názorového média.

„Mým úkolem je obsah nejen omladit, ale konečně více propojit fungování printové a onlinové části redakce. Chci, aby byl Reflex na papíře, na webu i v podcastových platformách názorově pestrý, odvážný, zábavný i drzý, jak tomu bylo v jeho počátku a na co se občas trochu zapomíná,” říká Martin Bartkovský.

Bartkovský působí v redakci od listopadu 2016, na starost měl především online obsah a video tvorbu, v roce 2022 se pak stal šéfredaktorem webu Reflex.cz. Stál také u zrodu obsahových projektů, jakými jsou třeba Kecy a politika nebo podcast Hodina dějepichu. V minulosti pracoval pro Českou televizi, TV Nova nebo internetovou televizi Stream.cz.

S nástupem Martina Bartkovského spustí Reflex tři nové video pořady, které uvede na přelomu prosince a ledna. Jde o pořady Retroview, Večerka a Kontext Viliama Bucherta.

Retroview se vrací ke kultovním rozhovorům v časopisu Reflex z devadesátých a nultých let, na které mají jejich respondenti možnost se znovu podívat. V prvních dílech se objeví Lenka Dusilová, Kristýna Leichtová či Daniela Drtinová. Pořad moderuje Kateřina Boušková.

Kontext Viliama Bucherta bude ryze politickým rozhovorovým pořadem vedeným s českými politiky. Buchert má za sebou obsáhlý rozhovor s exprezidentem Milošem Zemanem, dalším hostem bude Václav Klaus a v plánu je i současný prezident.

Rozhovory Viliama Bucherta doplní Prostor X, který po odchodu moderátora Čestmíra Strakatého přebralo moderátorské trio ve složení Martin Bryś, Oliver Adámek a Martin Bartkovský

Večerka, která startuje v lednu, nabídne neformální a kratší rozhovory s osobnostmi z kulturní scény, cílit bude svým obsahem i designem studia primárně na mladé. Moderovat ji bude Kateřina Ondráčková, která je posluchačům známá jako Panda z podcastu Mrzení.

Poslední novinkou je obsahová platforma Hodinadejepichu.cz, která nabídne veškerý obsah videocastu Hodina dějepichu. V průběhu prosince rozšířený i o prémiovou, a tedy placenou část. Bude tak prvním video-castem z Czech News Center, který otestuje nový distribuční kanál i technologii.

„Změny v Reflexu kopírují hned několik úrovní, jak přemýšlíme nad obsahem. Ať už je to práce s jednotlivými cílovými skupinami a obsah pro ně, tvořený na míru, tak multidistribuce optikou kanálů, které využíváme. Úzce na to navazuje samozřejmě i strategie monetizace obsahu a práce s tvůrci, kteří jej tvoří. V tomto směru je pro nás velkým krokem tahle první vlaštovka, kdy Hodina dějepichu dostane svůj uživatelsky velmi komfortní web, který jeho fanouškům poskytne klasický i prémiový obsah, tedy to, co chtějí, a to s rychlou a inovativní technologií, což je přesně to, co potřebují. Což jde ruku v ruce s tím, aby byli spokojeni i naši tvůrci,” říká Martina Říhová, CEO Czech News Center.

-mav-