Barrandov Studio: TV Barrandov neplní své platební povinnosti

pondělí, 22. ledna 2024, 16:55 TV MediaGuru

Dodavatel energie pro televizi Barrandov se ohradil vůči výrokům zástupců televize v médiích a tvrdí, že provozovatel televize neplní své platební závazky.

Zdroj: TV Barrandov

Zdroj: TV Barrandov

Společnost Barrandov Studio, přes kterou provozovatel TV Barrandov odebírá energie, se v pondělí ohradila proti tvrzením provozovatele televizní skupiny Barrandov. Ačkoli názvy obou společností jsou podobné, jde o dva oddělené subjekty s jinou vlastnickou strukturou.

Barrandov Studio jako smluvní partner společnosti Barrandov Televizní Studio (provozovatele TV Barrandov) tvrdí, že Barrandov Televizní Studio dlouhodobě neplní své platební povinnosti vůči společnosti Barrandov Studio. Dlouhodobé neplnění závazků se zástupci Barrandov Televizní Studio firma aktivně řešila a řeší.

„Společnost Barrandov Studio v rámci jednání se společností Barrandov Televizní Studio neporušilo žádnou dohodu, a naopak se dlouhodobě snažilo na splnění závazků dohodnout, aby mohla pokračovat vzájemná spolupráce. Je nám líto, že především pan Čermák nemá přesné informace ohledně výzev k úhradě dlouhodobých dluhů ani k upozornění k odstávce energie z důvodů dlouhodobého neplnění závazků vůči společnosti Barrandov Studio," stojí v pondělním prohlášení společnosti Barrandov Studio. Zástupce společnosti Barrandov Televizní Studio zároveň vyzvala, aby se „zdrželi uvádění nepravdivých informací a skutečností, které mohou poškozovat dobré jméno společnosti Barrandov Studio," uvedla dále.

Neplnění závazků společnosti Barrandov Televizní Studio vůči firmě Barrandov Studio vyústilo v sobotu v nočních hodinách k odpojení provozovatele TV Barrandov od elektřiny a všechny stanice skupiny kvůli tomu nemohly do sobotní cca 10:00 vysílat. TV Barrandov v reakci na odpojení elektřiny uvedla, že „elektřina byla odpojena v noci z pátku na sobotu po jednostranném kroku dodavatele. Ten koncem týdne oznámil, že při nezaplacení dlužné částky ve stanoveném termínu přeruší dodávky až o sobotní půlnoci," zdůvodňovala s tím, že termín „sobotní půlnoc" si vysvětlovala každá ze společností jinak. 

Společnost Barrandov Studio vlastní firma Moravia Steel podnikatele Tomáše Chrenka. Dříve vlastnila i provozovatele TV Barrandov, společnost Barrandov Televizní Studio. Tu však v roce 2012 odkoupila společnost Empresa Media Jaromíra Soukupa

Stanice skupiny Barrandov nevysílaly kvůli odpojení od elektřiny

sobota 20. ledna 2024