Stanice skupiny Barrandov nevysílaly kvůli odpojení od elektřiny
Kanály skupiny Barrandov, tedy hlavní stanice Barrandov, Barrandov Krimi a Kino Barrandov, od soboty 20. ledna nevysílaly, potýkaly se s odpojením od
elektřiny.
Aktualizováno # TV & video
Diváci od soboty 20. ledna nenaladili stanice skupiny Barrandov. Došlo k přerušení vysílání všech kanálů ve všech distribučních cestách. V pozemním vysílání, na satelitu i v kabelových a IPTV sítích na kanálech TV Barrandov, Barrandov Krimi a Kino Barrandov vysílal pouze monoskop (barevné pruhy) s nápisem „Skupina Barrandov“ a hodinami.
Zpětným zhlédnutím lze zjistit, že vysílání bylo ukončeno dnes po první hodině ranní. Posledním odvysílaným pořadem TV Barrandov byl pořad Jaromíra Soukupa Moje zprávy.
V sobotu v 10:00 bylo zprovozněno vysílání hlavního kanálu. Menší tematické stanice Krimi a Plus vysílání obnovily kolem 10:30.
Důvodem bylo odpojení televizní skupiny od elektřiny. „Elektřina byla odpojena v noci z pátku na sobotu po jednostranném kroku dodavatele. Ten koncem týdne oznámil, že při nezaplacení dlužné částky ve stanoveném termínu přeruší dodávky až o sobotní půlnoci. Mezitím jsme zprovoznili vlastní zdroje elektřiny a už v 10 hodin ráno TV Barrandov opět vysílala. Divákům se za technické komplikace omlouváme," zdůvodnila MediaGuru.cz výkonná ředitelka TV Barrandov Andrea Geyer.
Spolumajitel Barrandova Jan Čermák Deníku N řekl, že televize dlužila dodavateli energií, kterým je společnost Barrandovská studia Tomáše Chrenka, zhruba 12 až 14 milionů korun a z toho chtěl dodavatel ihned uhradit tři miliony. Firma ale potřebovala peníze na výplaty zaměstnancům, a proto celou částku nezaplatila a dodavatel elektřinu odpojil. Kvůli různému výkladu termínu sobotní půlnoc ale elektřinu vypnul o den dříve, než televize předpokládala.
Zadlužená společnost Barrandov Televizní Studio, provozovatel skupiny Barrandov, má od loňska kvůli exekuci zablokované bankovní účty a nemůže provádět finanční operace. Firma Jaromíra Soukupa a Jana Čermáka ale podle Deníku N získala dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem, který účty zablokoval. Tím je společnost Knowlimits.
Knowlimits není jediným subjektem, kterému provozovatel TV Barrandov dluží. K dalším se řadí i České Radiokomunikace, ATO nebo ASMEA. Nový spolumajitel TV Barrandov Jan Čermák začal postupně dluhy narovnávat.
-lukpol-, -mav-
Aktualizováno v 10:30 o vyjádření TV Barrandov a o informaci o obnoveném vysílání.
# TV Barrandov # TV # vysílání # exekuce # monoskop
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
ČT přinese dvacítku pořadů k 90. narozeninám Zdeňka Svěráka
Česká televize zařadí k 90. narozeninám Zdeňka Svěráka na dvacet
pořadů. Odvysílá je napříč svými kanály.
První data: Sledovanost mimo domov navýšila rating u TOP přenosů z olympiády o 13 %
Rozšířené měření ATO nabídlo první ostrá data o tom, jak může
sledování přenosů „mimo domov" zvýšit celkový televizní rating
významné sportovní události. Na přenosech ze ZOH 2026 se ukázalo se, že
u nejsledovanějších sportovních přenosů navyšuje sledovanost mimo domov
zásah až o 13 procent.
Druhá řada české verze Naked Attraction dnes startuje na TV Óčko
Do vysílání televize Óčko se vrací nové díly nahé seznamovací reality
show Naked Attraction. Vysílat se budou každou středu od 22:00.