Prim letos slaví výročí limitovanou edicí i speciálním logem

čtvrtek, 1. února 2024, 07:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Prim letos oslaví 75 let od založení a 70 let od zahájení výroby prvních náramkových hodinek.

Limitovanou edicí a logem s číslem 75 si hodinky Prim připomínají výročí od založení společnosti, zdroj: Elton hodinářská.

Limitovanou edicí a logem s číslem 75 si hodinky Prim připomínají výročí od založení společnosti, zdroj: Elton hodinářská.

Společnost Elton hodinářská, výrobce hodinek Prim z Nového Města nad Metují, si letos připomíná 75 let od založení československé hodinářské tradice a zároveň 70 let od zahájení výroby prvních náramkových hodinek. U této příležitosti připravila limitovanou edicí a speciální logo. 

Logo se objeví na webu i sociálních sítích společnosti a bude se prolínat i všemi tištěnými materiály. Číslo 75 ozdobí také in-house manufakturní strojky v hodinkách nejvyšší modelové řady Prim Manufacture 1949 a limitovaných edic, které si zákazníci v letošním roce objednají. 

Před 75 lety, na podzim roku 1949, byly v Novém Městě nad Metují zahájeny první kroky k výrobě domácích náramkových hodinek. První československé hodinky spatřily světlo světa ale až v roce 1954, pod názvem Spartak jich bylo vyrobeno asi 1650. Teprve od roku 1957 se na výrobky novoměstského závodu začala používat značka Prim. 

Připomínkou modelu, který před sedmdesáti lety zapsal Československo na světovou hodinářskou mapu, je aktuální limitovaná edice Prim Spartak Respekt. Vznikne v počtu pouhých 12 kusů. 

-stk-