TV Barrandov se opět napojí na elektřinu, v noci bude odstávka

pátek, 9. února 2024, 16:05 TV, Aktuality MediaGuru

Televize Barrandov se v noci z pátku na sobotu napojí na elektřinu. Nahrazení generátorů proběhne v noci z pátku na sobotu, během níž televize vysílat nebude.

Zdroj: TV Barrandov

Zdroj: TV Barrandov

Televize Barrandov bude mít opět zapojenou elektřinu od Barrrandov Studio, oznámil provozovatel televizní skupiny v pátek odpoledne. Proto bude od páteční půlnoci (9. února) do sobotních 6:00 hodin probíhat technická odstávka, během níž televize nebude vysílat. „V tomto mezičase proběhnou potřebné kroky k nahrazení elektřiny z generátorů standardním zdrojem, který zajišťuje coby dodavatel společnost Barrandov Studio. Samotné generátory by měly být během víkendu odvezeny," upřesnila televize v tiskovém oznámení.

Dodala, že znovupřipojení je reakcí na předběžné opatření Obvodního soudu pro Prahu 5, který jej nařídil.

Provozovatel TV Barrandov zároveň tvrdí, že nijak nezpochybňuje existenci pohledávky za starší dodávky ze strany Barrandov Studio a je údajně připraven ji vyrovnat. „V současnosti probíhají jednání o možném splátkovém kalendáři," dodal.

Podle dřívějších informací Deníku N dlužila televize Barrandov dodavateli energií, kterým je společnost Barrandovská studia Tomáše Chrenka, zhruba 12 až 14 milionů korun. Od elektřiny byla kvůli prodlevám s platbami odpojena v sobotu 20. ledna a kvůli tomu několik hodin nevysílala. Od té doby vysílala pomocí generátorů umístěných před budovou TV Barrandov.

Stanice skupiny Barrandov nevysílaly kvůli odpojení od elektřiny

sobota 20. ledna 2024

Barrandov Studio: TV Barrandov neplní své platební povinnosti

pondělí 22. ledna 2024

-mav-