Zpravodajská televize France 24 prošla úpravou grafiky

úterý, 2. dubna 2024, 12:00 Aktuality, TV MediaGuru

Mezinárodně působící zpravodajské kanály France 24 prošly ve všech svých mutacích v průběhu března barevnou úpravou vizuálu. Změnu lze zaznamenat i v nabídkách českých operátorů.

Z vysílání anglickojazyčné verze zpravodajského kanálu France 24

Z vysílání anglickojazyčné verze zpravodajského kanálu France 24

Zpravodajská televize France 24 upravila konkrétně barevnou podobu zpravodajských lišt. Ačkoliv se jedná o na první pohled drobnou změnu, ve vysílání tematických kanálů je k vidění trvale. France 24 má v nabídkách českých operátorů k dispozici buďto mezinárodní verzi v angličtině nebo francouzskou mutaci. Původně bílé lišty s černým písmem, byly nahrazeny černými lištami s částečnou průhledností, což vytváří moderní grafickou podobu.

Nejde o jedinou změnu. Místo černého písma je nově ve zpravodajských lištách použité písmo bílé. Prakticky tak došlo k prohození původního barevného řazení, nově jsou ovšem informační lišty odděleny tenkou barevnou linkou. Rok po Euronewsu tak mění vizuál další velká mezinárodní zpravodajská televize. France 24 je součástí skupiny France Médias Monde, do jejíhož portfolia patří i Radio France Internationale. Stanici lze naladit i v Praze na kmitočtu 99,3 FM.

-lukpol-