Autor textu MediaGuru
Ovečkárna představuje pod svou značkou Woolee tenisky z recyklované vlny.
Vyrobila je ve spolupráci s Baťou.
Ovečkárna, e-shop s produkty z ovčí vlny a dalších přírodních materiálů, navázala na loňskou spolupráci s výrobcem obuvi Baťa, kdy společně vytvořili farmářky Woolee. Letos společně připravili pro jarní a letní dny tenisky z recyklované vlny.
Na výrobu těchto tenisek použily firmy í materiál Danzica, který tvoří až 70 % recyklovaná vlna.
„Klíčovou inspirací pro naše Woolee tenisky z recyklované vlny byla snaha o inovaci a odpovědné využití zdrojů,“ říká CEO Ovečkárny Ondřej Machala. „Drtivá většina našich produktů je vyrobena z ovčí vlny, která je přírodním materiálem využívaným už po staletí. K recyklaci této látky dochází ale zhruba v posledních 200 letech. Většinou se jedná o znovuvyužití vlny pro automobilový průmysl a stavebnictví, nejčastěji jako izolace. V posledních letech některé společnosti začaly vyrábět ze staré vlny textil, který se dá následně použít pro módní průmysl. A to nás velmi zaujalo,“ upřesňuje Machala.
Tenisky jsou vyráběny ve Zlínském kraji. Za designem stojí Tomáš Zapletal, návrhář a designér firmy Baťa. Boty jsou představeny pod značkou Woolee, kterou Ovečkárna používá pro všechny své výrobky z ovčí vlny na všech trzích, kde působí.
-stk-
# tenisky # Ovečkárna # obuv # udržitelnost # recyklace # Baťa # vlna # Woolee # ovčí vlna
Autor textu MediaGuru
TV Barrandov mění podobu zpravodajského pořadu Naše zprávy. Nabídne nové
studio a novou moderátorku.
V Česku roste jak využívání chytrých telefonů, tak samotného internetu. V populaci starší 16 let používá chytrý telefon 88,5 % populace. Ve skupině 16-34 let je to téměř sto procent populace. Chytrý telefon používá i 68 % Čechů ve věku 65-74 let a 35 % populace starší 75 let. Vyplývá to ze statistiky ČSÚ za rok 2025. Ta zároveň ukazuje, že za pět let se rozšíření chytrých mobilních telefonů zvýšilo o 13 procentních bodů. Nejvýrazněji vzrostlo ve skupině 65-74 let, kde se za tuto dobu zdvojnásobilo.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat odkup 50 procent
mediální skupiny Mafra společností Tymeprax Pavla Tykače. Zbylou polovinu
si ponechá dosavadní vlastník, skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka.