Petr Bednář opustí na konci června skupinu VLM

čtvrtek, 16. května 2024, 21:25 Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Po více než osmi letech bude mít skupina Vltava Labe Media nového šéfa digitálu. Stávající ředitel digitální divize Petr Bednář odchází.

Petr Bednář, zdroj: VLM

Petr Bednář, zdroj: VLM

Skupinu Vltava Labe Media (VLM) opustí stávající ředitel divize digital Petr Bednář. Ze své funkce odejde ke konci června, jeho nástupce má vzejít z interních řad.

„Petr Bednář na konci června z VLM odchází. Kompetence za oddělení Classifieds a oddělení Online převezmou kolegové z VLM, přičemž jednotlivé online týmy jsme v nedávné době personálně posílili," sdělila MediaGuru.cz Aneta Koudelková, mluvčí VLM.

Podle neveřejných informací odchází Petr Bednář za novou životní výzvou, mluví se o zahraniční destinaci. 

Pod Bednářovým vedením se dosah internetového portfolia VLM významně rozrostl. Dnes mu na internetovém trhu patří pozice čtvrtého největšího provozovatele s počtem 5,8 mil. RU měsíčně (zdroj: NetMonitor, duben 2024). K navýšení dosahu online portfolia přispěla jak vyšší přítomnost titulů VLM v internetovém prostředí, tak akvizice mediálního zastupitelství AdActive, kterou plně ovládla v roce 2016. 

Petr Bednář přišel do skupiny VLM, tehdy ještě Vltava Labe Press, na začátku roku 2016. Nastoupil na pozici ředitele digitální divize, který se v té době ve skupině nově zřídil. I ve své předchozí zkušenosti vedl digitální divizi na straně provozovatele obsahu, konkrétně ve vydavatelství Mladá fronta, kde zodpovídal osm let za digitální divizi. Předtím působil jako výkonný ředitel ve společnosti Global Inspiration, která byla dříve provozovatelem internetové televize Stream.cz. Tam se podílel na integraci TV Stream.cz do produktového portfolia Seznamu. Zkušenosti sbíral také v onlinové divizi tehdejšího vydavatelství Ringier ČR (dnes CNC).

Petr Bednář se zapojuje i do profesního internetového sdružení SPIR, ustavujícího normy pro online reklamu. Je dlouhodobým členem výkonné rady SPIR a býval také jejím předsedou.

-mav-