Autor textu MediaGuru
Česká televize zahájí podzimní vysíláni 1. září novou řadou seriálu
Docent. Své podzimní programové schéma představila na středeční tiskové
konferenci.
Druhá řada kriminální minisérie Docent, nový seriál Vlastně se nic nestalo, hraný film Smetana nebo třináctá řada taneční soutěže StarDance. To je výběr některých nových pořadů pro letošní podzimní vysílání. Má k nim patřit také osmidílný seriál Lovec. Novinky pro podzimní vysílání představila ČT na středeční tiskové konferenci.
Za druhou řadou krimi minisérie Docent stojí opět Jiří Strach, který ji natočil podle scénáře Josefa Mareše a Jana Malindy. V hlavních rolích se znovu objeví Ivan Trojan, Ondřej Vetchý, Tereza Ramba, Matěj Hádek a Marek Taclík. V podzimním vysílání ČT1 obsadí nedělní večery, první díl nové řady uvede 1. září.
Jiří Strach je režisérem také seriálu Lovec, který volně navazuje na minisérie Ďáblova lest a Ztracená brána. Přinese osm kriminálních případů spojených se záhadnými a nevysvětlitelnými jevy, s nimiž policistům pomůže exorcista v podání Pavla Kříže. Hlavní ženskou postavu ztvární slovenská herečka Jana Kolesárová. Vedle nich si v seriálu zahrají např. Jiří Dvořák, Ivo Gogál, Martin Stránský a další.
Nový ročník StarDance zahájí na ČT v sobotu 12. října, moderátory pořadu budou opět Marek Tereza Kostková a Marek Eben. Známé je také složení deseti tanečních párů.
Hraný film Smetana se zaměří na osud známého skladatele, ztvární ho Václav Neužil. Smetanovu manželku zahraje Sarah Hlaváčková. Hraný film doplní také dokument Tajemství života Bedřicha Smetany, ve kterém titulní roli ztvárňuje Petr Lněnička.
Pro platformu iVysílání je od 29. září připraven seriál o vztazích ovlivněnými sociálními sítěmi Vlastně se nic nestalo v hlavních rolích s Elizavetou Maximovou a Denisou Barešovou. Režisér Jan Vejnar otevře kontroverzní otázky o prodeji intimity, nastavení si vlastních hranic i propastech v partnerské komunikaci. Po odvysílání na iVysílání bude umístěn i do lineárního vysílání ČT.
Módní inspiraci snoubící se s udržitelností nabídne reality soutěž Show z druhý ruky, v níž dají mladí amatérští designéři šanci použitému oblečení.
Na ČT2 se v premiéře představí snímek Tělo v mé hlavě. „Je to první dokument v České republice, který otevírá téma nepřijetí, sebelásky a body shamingu, tedy specifické šikany mířené především na vzhled člověka. Cílem projektu je přinést poselství o tom, že se tyto věci dějí, ale hlavně, že se dají přežít a překonat,“ podotýká režisérka Dagmar Smržová.
Problematiku struktur zvířecích překupníků a množíren nastíní dokument Továrna na psí prachy. Na diváky čeká také nová řada cestopisu Bedekr z Velké Británie nebo gastronomická výprava s další sérií Manu a Matěj na cestě podél Apenin. Do minulých století se vydají snímky Žižka – hrdlořez i boží bojovník či Blýskání pod Tatrami. Pokračuje také letos nově uvedená talk show Výborná show.
Nové dokumentární cykly přinese i ČT art. Ukáže například práci nejvýznamnějších tuzemských kameramanů v šestidílném seriálu Vidět filmem, Ikony českého designu připomenou předměty minulého století patřící do každé domácnosti, David Vávra se vydá po Šumných stopách ve Švýcarsku a ukáže tamní stavby českých architektů.
Z filmového plátna se na televizní obrazovky přesunou snímky Bod obnovy, Úsvit, Služka, Přišla v noci či dokument Tady Havel, slyšíte mě?
Detaily podzimního vysílání ČT si můžete prohlédnout v materiálu níže.
-mav-
# TV # Česká televize # ČT # program # ČT1 # StarDance # Docent # Lovec # Docent II # Smetana # Vlastně se nic nestalo
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20:00 v divácké skupině
starší 15 let byla Všechnopárty. Následovalo utkání Slovensko – USA
na ZOH v Miláně, které mělo zároveň nejvyšší sledovanost v 15–54.
Bývalý generální ředitel České televize (ČT) Jan Souček se pokusí s televizí dohodnout ve sporech o odvolání z funkce a doplacení bonusu, kterými se dnes měl začít zabývat Obvodní soud pro Prahu 4. Soud proto jednání odročil na 11. května, kdy by strany měly sdělit, zda ke smíru dospěly. Souček žaloby na Radu ČT podal loni. Rozhodnutí o odvolání považuje za nezákonné, u odměny za rok 2024 se domáhá doplacení do poloviny její maximální výše. Dnešní jednání Souček komentovat nechtěl. Souček stál v čele veřejnoprávní televize rok a sedm měsíců, ačkoliv zvolený byl na šest let. Pro jeho odvolání počátkem loňského května hlasovalo v tajné volbě 15 ze 17 členů radních. Souček podle rady mimo jiné nevhodně komunikoval s veřejností, rušil publicistické pořady, vyhrožoval zrušením několika kanálů ČT v případě nezvýšení televizního poplatku nebo radu neinformoval o vyvíjeném nátlaku na něj. Souček webu Respekt loni řekl, že s výtkami nesouhlasí, nemohou podle něj obstát před zákonem. Důvody odvolání generálního ředitele se podle něj musí vztahovat k porušení úkolů veřejné služby. V žalobě bývalý ředitel také podle webu uvedl, že na konstatování o porušení zákona mu radní neumožnili reagovat předtím, než ho odvolali. Podle žaloby radní nedostatečně zdůvodnili, v čem konkrétně porušil povinnosti řádného hospodáře a které konkrétní vystoupení v médiích se dotklo dobrého jména veřejnoprávního média. Souček serveru řekl, že v případě, že by u soudu uspěl, neplánuje zneplatnit volbu svého nástupce Hynka Chudárka a nechce se vrátit do ČT. Ve druhé žalobě žádá Souček podle webu žádá doplacení asi 1,3 milionu korun, aby jeho konečný bonus za rok 2024 činil 50 procent maximálního nároku. Upozorňuje přitom na paragraf své pracovní smlouvy, z nějž plyne, že pokud Rada ČT nedospěje do konce června k platnému rozhodnutí o výši bonusu, náleží generálnímu řediteli automaticky 50 procent z maximální částky. Rada Součkovi loni udělila jen desetinu ročního bonusu. Dosavadní ředitel obchodu ČT Chudárek se funkce generálního ředitele ujal loni 1. července. Rada ČT ho zvolila v šestém kole volby, když z tendru odstoupil programový ředitel televize Milan Fridrich.
Česká televize spustila nepřetržité skryté titulkování programu ČT24 ve
všech distribučních platformách s výjimkou HbbTV.