Sledovanost placených videí se za rok zvýšila o 700 tisíc uživatelů
Skupina lidí, kteří v Česku sledují placená videa na internetu, se dál
rozšiřuje. V letošním roce je vyšší o téměř 700 tisíc a představuje 3,65 mil. osob. Ukazují to data ČSÚ.
Pořady na placených streamovacích kanálech jako Netflix nebo Max sleduje v Česku v letošním roce 42 % osob starších 16 let, což je o sedm procentních bodů více než v roce 2023. Celkově jde o 3,65 mil. osob 16+ a meziroční nárůst představuje téměř 700 tisíc osob. Vyplývá to z aktualizovaných dat ČSÚ a ze studie Využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi osobami.
Nejvíce osob, které sledují placené videokanály, je ve věku 25-34 let (69 %), na druhém místě ve věku 16-24 let (65 %). Z osob různého vzdělání byl nejvyšší podíl zaznamenán u vysokoškolsky vzdělaných (60 %).
Celkově videa na internetu (včetně volně přístupných) sleduje podle ČSÚ 76 % české populace starší 16 let, což je 6,54 mil. lidí. Z toho ve věku 16-24 let je to dokonce 99 %. S rostoucím věkem pak podíl sledujících klesá.
Videa na sociálních sítích či kanálu YouTube sleduje 68 % populace, což je 5,9 mil. lidí starších 16 let.
Ke sledování televize na internetu se hlásí necelá třetina (32 %, tj. 2,8 mil. osob). Neplacenou televizi na internetu, např. v podobě iVysílání ČT nebo neplacená Prima+, využívá 40 % lidí starších 16 let (3,5 mil.).
-mav-
# ČSÚ # video # Netflix # online # VOD # SVOD # Voyo # placený obsah # online video # Max # trenndy
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
T-Mobile kompletuje nabídku, zařazuje Disney+
T-Mobile rozšiřuje svoji nabídku o Disney+ a doplňuje tak stávající
možnosti sledování služeb Netflix a HBO Max.
Česká televize natáčí dramatický seriál V zájmu dítěte
V zájmu dítěte vzniká pro hlavní vysílací čas ČT1 a podle tvůrců má
ambici nabídnout nejen napínavý příběh, ale také otevřít společensky
citlivé téma ochrany dětí a fungování systému sociální péče.
# Aktuality # Lidé # TV & video # Audio
Jan Čadek odchází z pozice komerčního ředitele skupiny Prima
Řízení komerčních aktivit do doby jmenování nového šéfa dočasně
převezmou výkonný ředitel Lukáš Kubát a finanční ředitel Jan Dosoudil.