Autor textu MediaGuru
Podle výsledků měření výzkumné agentury Ipsos se počet reklamních
kontaktů venkovních ploch euroAWK zvýšil dvouciferně.
Plochy společnosti euroAWK významněji navýšily celkový počet dosahovaných reklamních kontaktů. Ukazují to výsledky aktuálního průzkumu výzkumné společnosti Ipsos. V případě klasických billboardových ploch činí průměrný nárůst od poslední vlny měření před šesti lety přibližně 12 %, počet reklamních kontaktů doručovaných prostřednictvím citylight vitrín (CLV) se ve srovnání s rokem 2019 zvýšil dokonce o 15 %.
„Vzhledem k tomu, že využívání a dosah venkovních reklamních kampaní podle našich údajů v posledních letech kontinuálně rostou, rozhodli jsme se tuto skutečnost ověřit a podpořit i prostřednictvím nezávislých dat. V rámci tohoto projektu jsme tedy požádali společnost Ipsos o aktualizaci hodnot ROTS (Real Oprotunity To See) definujících počty reklamních kontaktů, které naše plochy doručují. Současně to byla skvělá příležitost získat tyto údaje i pro naše nová CLV, která jsme do sítě začlenili v roce 2024. Společnost Ipsos pak zajišťuje datovou kontinuitu, protože v minulosti, v rámci projektu Impact, připravovala předchozí vlnu těchto dat,“ komentuje výsledky průzkumu obchodní ředitel společnosti euroAWK Aleš Jeřábek.
Společnost euroAWK je tradičním hráčem na trhu venkovní reklamy. Po celé České republice vlastní a nabízí síť klasických reklamních nosičů, billboardů a citylight vitrín (CLV). V roce 2024 spustila euroAWK e-shopovou platformu Venkovka.cz, která slouží k okamžitému přímému online nákupu venkovních reklamních ploch. euroAWK je členem mezinárodní skupiny Freund Holding a AWK, která se řadí k největším poskytovatelům venkovní reklamy v Německu a střední Evropě. V Česku společnost působí od roku 1991.
-mav-
# outdoor # euroAWK # CLV # OOH # Ipsos # billboard # zásah # ROTS # reklamní kontakt
Autor textu MediaGuru
Fond skupiny Genesis Capital Genesis Private Equity Fund V kupuje menšinový
podíl ve společnosti POS Media Europe, která se zabývá reklamou
v obchodních řetězcích.
Pilotní projekt Ipsos OOH na pražském Hlavním nádraží ukazuje, že
venkovní reklama na dopravních uzlech funguje jako silné „all-day“
médium s vysokým a stabilním zásahem.
# Aktuality # Outdoor # Retail
Letiště patří k nejrušnějším maloobchodním prostředím, kde
o pozornost zákazníků soupeří desítky podnětů. Prodejna Relay na
Letišti Václava Havla proto nasadila velkoformátovou digitální výlohu
z LED panelů, která dokáže reagovat na denní dobu, sezónu i aktuální
nabídky a pomáhá přitáhnout pozornost spěchajících cestujících.