COOP rozšiřuje svoje podnikání o kavárny
Skupina COOP rozšiřuje své prodejny o kavárny. Jedním z průkopníků je
družstvo Konzum v Ústí nad Orlicí, které jich provozuje sedm.
Skupina COOP, která provozuje většinu ze svých obchodů v menších obcích, začala rozšiřovat své prodejny o kavárny. Jedním z průkopníků tohoto konceptu je v rámci sítě COOP družstvo Konzum v Ústí nad Orlicí. Aktuálně provozuje sedm kaváren a poslední otevřelo letos na jaře v obci Písečná u Žamberku.
Podle Miloslava Hlavsy, ředitele družstva, jsou kavárny přirozeným rozšířením služeb obchodů v menších obcích. „Naše obchody jsou často jediným centrem dění v obci, vesnická prodejna dnes často supluje bankomat, lékárnu či poštu a další služby. Nyní dáváme místním také prostor, kde se setkávat,“ říká Hlavsa.
Kavárny COOP prodávají produkty od místních výrobců potravin a obvykle jsou doplněny i o dětské koutky. O jejich otevření nechává družstvo často hlasovat místní obyvatele nebo členy družstva. Podle Hlavsy by na venkově samostatné kavárny nepřežily, jejich spojení s prodejnami však dává smysl.
Podle ředitele marketingu a rozvoje skupiny COOP, Lukáše Němčíka, také další družstva testují tento koncept a počet kaváren spojených s prodejnami roste po celé republice. Mezi regiony, kde se tomuto konceptu daří, patří například jižní a střední Čechy či jižní Morava. Celkem jich v posledních letech vznikly řádově desítky a další budou přibývat.
Kavárnu v rámci prodejny testuje také síť malých formátu Žabka, konkrétně v prodejně v Praze v Edenu.
-zue-
# retail # COOP # kavárna # malé formáty
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
YouTube umožní nastavit časový limit pro sledování Shorts
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Česká značka kimchi Beavia míří do televize
Nová kampaň značky české kimchi Beavia „Tak si mě vem!” startuje
15. ledna.
Zavoral: Obrat názoru ministra Klempíře mě překvapil
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se vyjádřil ke své
schůzce s ministrem kultury Otou Klempířem.