Autor textu MediaGuru
Po deseti letech přestane v tištěné podobě vycházet časopis Nové
proměny bydlení. Vydavatelství Deco Media se v příštím roce víc
zaměří na internet i přípravu televizního pořadu pro TV Barrandov.
Vydavatelství Deco Media se po deseti letech rozhodlo vánočním vydáním ukončit tištěnou verzi časopisu Nové proměny bydlení.
„Doba se mění a čtenáři časopisů o bydlení se nyní pohybují spíše v online prostoru, kde dostávají aktuální informace i inspiraci v téměř neomezeném množství,“ vysvětlila šéfredaktorka časopisu a jednatelka společnosti Pavlína Blahotová. „Aby se magazín Nové proměny bydlení uživil, bylo by třeba razantně navýšit počet předplatitelů i stánkový prodej – a kromě toho v posledních letech výrazně klesala i inzerce. Naši obchodníci se často setkávají s argumentem, že klient už se orientuje výhradně na online, takže nám nezbylo, než se začít přizpůsobovat,“ vysvětluje.
Dodala, že vydavatelství investovalo do vývoje webových stránek, letos na jaře spustilo online magazín Designnews.cz a teď plánuje nový web Novepromenybydleni.cz přetransformovat v čtenářsky atraktivní a interaktivní médium, které bude „spolu s Designnews.cz nabízet inzertním klientům co nejširší prostor".
Tématu bydlení se nadále věnuje dvouměsíčník Krásný domov a do druhého desetiletí vstupuje rodinný lifestylový magazín Krásný rok.
„Dalším segmentem, na který se nadále chceme orientovat, je televizní vysílání,“ doplňuje Pavlína Blahotová. „Deco Media v současnosti spolupracuje s novým vedením TV Barrandov na přípravě pořadu na denní bázi, který vnímá i jako obchodní příležitost pro nové inzertní klienty.
-mav-
# tisk # časopis # titul # Deco Media # vydávání # Nové proměny bydlení
Autor textu MediaGuru
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti Tymeprax Pavla Tykače odkup poloviny mediální skupiny Mafra. Zbylou polovinu si ponechá dosavadní vlastník, skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Skupina Mafra vydává mimo jiné deník Mladá fronta Dnes nebo web iDnes.cz. O transakci mediální skupina informovala loni v listopadu na svém webu, její hodnotu neuvedla. „Úřad ve správním řízení dospěl k závěru, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto transakci povolil. Rozhodnutí je pravomocné," uvedl ÚOHS. Mafru skupina Kaprain koupila v roce 2023 od premiéra Andreje Babiše (ANO) společně s firmou Londa a chemickými závody Synthesia. Hodnota transakce tehdy dosahovala podle neoficiálních zpráv kolem deseti miliard korun. Společnost Mafra je vydavatelem deníků MF Dnes a Metro a řady časopisů jako Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník televize nebo Žena a život. Provozuje také zpravodajské servery iDNES.cz a Lidovky.cz. Pod Mafru dále patří například skupina hudebních televizních stanic Óčko či Rádio Impuls. Ke konci srpna 2024 skupina přestala vydávat tištěné Lidové noviny. Tituly Mafry pravidelně osloví téměř 2,5 milionu čtenářů tisku a měsíčně sedm milionů návštěvníků internetu. Finančník Pavel Tykač, který patří k nejbohatším Čechům, podniká hlavně v energetice a těžbě hnědého uhlí, je majitelem energetické skupiny Sev.en. Od konce roku 2023 vlastní fotbalový klub Slavia Praha. Tymeprax je nově založená firma, jejímž účelem je právě odkup části skupiny Mafra. Pražákova investiční skupina Kaprain zaměstnává téměř 6000 lidí, hodnota jejích aktiv přesahuje 50 miliard korun. Vlastní průmyslové firmy, nemovitosti i sportovní kluby, například hokejový klub Sparta Praha či fotbalové Pardubice.
VLM od dubna navyšuje tištěný náklad titulu Deník Extra v Praze
z 80 tisíc na 250 tisíc výtisků. Cílem je posílit v hlavním městě
zásah značky Deník v offline prostředí.
Více než 20 českých šéfredaktorů a šéfredaktorek dnes vyzvalo
premiéra Andreje Babiše (ANO) i další politiky, aby respektovali svobodnou,
nezávislou a kritickou žurnalistiku.