Do DAB vstoupila i Londa, provozovatel Rádia Impuls
Další rozhlasové stanice v DAB síti CRA jsou Impuls, Český Impuls a Rockzone.
České Radiokomunikace (CRA) potvrdily dřívější informace o tom, že ve středu 23. dubna od 10:00 spustí ve své celoplošné síti DAB B vysílání dalších komerčních stanic, tentokrát ze skupiny Londa. Jde o stanice Impuls, Český Impuls a Rockzone. Síť CRA nyní obsáhne více než 83 % obyvatel Česka a umožňuje regionalizovat vysílání.
DAB síť CRA je rozdělena do osmi oblastí, to znamená, že v každém regionu z osmi definovaných mohou stanice nasadit odlišný obsah.
„Vstup soukromých rozhlasových stanic do DAB vysílání je zásadním průlomem, kdy i tento důležitý sektor vysílatelů se k digitalizaci aktivně hlásí a chce pracovat na jejím rozvoji. Všichni si uvědomujeme, že rozhlas digitalizaci potřebuje,“ říká Miloš Mastník, generální ředitel CRA.
Posluchači tak mají možnost v celoplošné DAB síti CRA naladit celkem 12 digitálních stanic, řada z nich mají vyšší pokrytí než v FM vysílání.
Stanice skupiny Londa v celoplošné síti B:
1. Impuls 48 kbps Stereo
2. Rockzone 48 kbps Stereo
3. Český Impuls 48 kbps Stereo
-mav-
# audio # rádio # Londa # Český Impuls # DAB # Radio Impuls # RockZone 105.9 # České Radikomunikace
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Babiš: Návrh zákona o médiích veřejné služby projedná koalice 25. května
Návrh zákona o médiích veřejné služby projedná 25. května
koaliční rada.
Druhý hokejový zápas Čechů na MS byl opět pořadem dne
Také druhé vystoupení českých hokejistů na mistrovství světa se stalo
televizním pořadem sobotního večera a i celého dne. Sledovalo ho
1,34 mil. diváků starších 15 let.
Netflix rozšiřuje předplatné s reklamou do dalších zemí. Česko vynechá
Od příštího roku plánuje Netflix zavést tarif předplatného s reklamou
do 15 nových zemí, včetně Rakouska, Polska nebo Nizozemska, a zároveň
rozšířit reklamy i do krátkých vertikálních videí a podcastů.