E-shop Dr. Max se podílí 20 % na celkovém obratu sítě
E-shop Dr. Max se podílí 20 % na celkovém obratu (volný prodej) a nabízí
20 tisíc položek. Síť lékáren se letos chystá spustit samoobslužné
boxy, doručení v den objednání a nový sklad.
Síť lékáren Dr. Max, která si loni připomněla 15 let na trhu, zaznamenala v Česku v roce 2021 celkové tržby 22,6 mld. Kč, což představuje meziroční růst o 7 %. Aktuálně provozuje 466 lékáren, z toho bylo loni 28 nových a 24 uzavřela. Meziroční růst e-shopu se pohybuje kolem 32 % a na celkovém obratu se podílel 19 mld. Kč. Během pěti let se pětinásobně zvýšil obrat online a v roce 2021 byl podíl e-shopu na celkovém obratu sítě 20 %. „Pro lékárny má online zásadní pomoc, a to že díky tomu můžeme rozšířit sortiment, který by se do lékárny nevešel. Online jsme loni navýšili nabídku na 20 tisíc položek,“ říká Daniel Horák, generální ředitel sítě lékáren Dr.Max.
Významný růst zaznamenává rezervační systém (okolo 75 % zákazníků si vyzvedává zboží v lékárně) a letos pak chystá síť další novinky, například doručení v den objednání (spolupráce s DoDo) nebo zprovoznění sítě výdejních boxů v Praze a okolí, kterou spustí v květnu. „Týká se to míst, kde lékárnu mít nemůžeme, například v obchodním centru, kde je již přítomná konkurence,“ popisuje Daniel Horák. Sortiment na e-shopu se během roku 2021 rozšířil ze 13 tisíc na 20 tisíc položek. Virtuální lékárna zaznamenala v témže období 2,5 mil. transakcí. Vzhledem k tomu řetězec chystá další logistické kapacity a konkrétně novou skladovou základnu v Nučicích u Prahy, bude to již třetí sklad firmy.
Vlastní značka, jejíž portfolio zahrnuje již stovky produktů, zaznamenala za loňský rok obrat více než 2,2 mld. Kč, což představuje 11% meziroční nárůst. Produkty se pak prodávají ve všech šesti zemích Evropy, kde síť působí (celkem 2300 lékáren). Věrnostní program v prvním čtvrtletí letošního roku pak zaznamenal 4,5 mil. členů, z toho jsou přes 3 mil. aktivních.
-zue-
# e-shop # Dr.Max # lékárna # distribuce # obrat # brand # samoobslužná výdejní místa # box
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Peče celá země vybrala 16 milionů, speciál byl nejsledovanější od roku 1999
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Nová kampaň MOL cílí na mladé vědce, sportovce a umělce
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.
Velikonoční pondělní jedničkou byl seriál Odznak Vysočina
Nejsledovanějším pořadem velikonočního pondělí byla po 20. hodině
kriminálka Odznak Vysočina s více než milionem diváků starších 15 let.
Následoval charitativní díl pořadu Peče celá země, který měl zároveň
nejvyšší sledovanost v 15–54.