Autor textu MediaGuru
Důvodem sporu je stažení týdeníku Faktor S z prodeje kvůli kritickému
článku.
Vydavatelství Empresa Media kritizuje Českou poštu za distribuci svého týdeníku Faktor S. Podle Empresy se manažeři České pošty v reakci na kritický článek rozhodli týdeník vyřadit z prodeje na pobočkách. "Byl automaticky stažen z pultů, a dokonce zařazen mezi neprodané výtisky. Jinde pošta aktuální číslo magazínu zabalila do neprůhledného obalu, aby nebyla vidět obálka, jež poštu kritizuje. Takový krok však státní podnik nesmí bez souhlasu vydavatele časopisu učinit. Proto byla záležitost v současné chvíli předána do rukou právních zástupců, kteří se jí budou zabývat," uvedla Empresa v tiskovém oznámení.
Česká pošta nepopřela, že ke stažení časopisu došlo. "Pokyn o neprodávání tohoto titulu nevzešel z vedení České pošty, ale od pracovnice centrály, která tak jednala individuálně nad rámec svých pracovních povinností," reagoval na náš dotaz mluvčí pošty Matyáš Vitík.
Faktor S označil ve svém textu hospodaření České pošty za neefektivní, psal také o problémech s doručováním zásilek. Empresa Media chce kauze věnovat také středeční vysílání pořadu Naše zprávy na TV Barrandov.

-mav-
Autor textu MediaGuru
V prvním pololetí roku 2026 skupina Mafra realizovala více než
1 250 reklamních formátů na sociálních sítích pro téměř
400 klientů. Roste zájem o kampaně propojující obsah, mediální značky
a výkon digitálních kanálů.
Mediální dům Economia uzavřel rok 2025 s provozním ziskem 35,8 milionu
Kč. Výsledek podpořil růst výnosů z placeného obsahu i digitální
reklamy a zároveň pokračující transformace společnosti.
Mediální skupina Vltava Labe Media (VLM) v roce 2025 meziročně zvýšila
konsolidované tržby na 2,35 miliardy korun. Čistý zisk skupiny vzrostl na
104,5 milionu korun. Pomohl k tomu vyšší výnos z finančního
hospodaření.