Autor textu MediaGuru
Nakladatelství Albatros Media navýšilo obrat osmý rok v řadě,
přiblížil se k jedné miliardě.
Knižní nakladatelství Albatros Media pokračovalo i v uplynulém účetním období (od 1.7. 2017 do 30.6. 2018) v navyšování svého obratu. Ten celkově dosáhl 980,4 mil. Kč, což představuje meziroční navýšení o deset procent. Nakladatelství zakončilo účetní období také vyšším ziskem 83,3 mil. Kč (meziročně +8 %).
V uplynulém hospodářském období vydala Albatros Media v České republice celkem 1571 novinek, z toho 1048 fiction a 523 non-fiction titulů. Albatros je největším nakladatelem na tuzemském knižním trhu z pohledu počtu vydávaných titulů.
K 30. červnu 2018 bylo v portfoliu společnosti Albatros Media 14 nakladatelství a jeden koediční projekt (Edice ČT). V říjnu 2018 získala společnost i nakladatelství Panteon.
Ve sledovaném období v rámci skupiny zfúzovaly společnosti Egmont a Kniha Zlín (nástupnická firma Albatros Media), fúzí zanikla i společnost Palmknihy (nástupnická Palmknihy - eReading), do portfolia pak přibyla společnost Vyšehrad. Do skupiny patří značky: Albatros, CooBoo, Fragment, Egmont, Plus, Motto, XYZ, Kniha Zlín, B4U Publishing, Computer Press, Edika, CPress, BizBooks a Management Press.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Rohlík.cz spouští dosud největší marketingovou kampaň na podporu
českých pěstitelů a lokální produkce. Projekt „Nejšťavnatější
léto“ má během vrcholící sezony zvýšit poptávku po tuzemském ovoci a zelenině a posílit odbyt farmářů.
# Aktuality # Lidé # Tisk # Online
Mediální skupina Vltava Labe Media upravuje svou obchodní strukturu a vytváří novou pozici vedení centrálního obchodu. Obsadí ji František
Olbert.
Značka Frisco přichází s novou kampaní od Boomerang Communication.
Navazuje v ní na dlouhodobý claim „Buďme holky častěji“ a prostřednictvím autentických situací zdůrazňuje spontánnost, emoce a zážitky.