Pavec, Malina, Engelová či Vnouček pracují pro Aktuálně.cz
Nový šéfredaktor Aktuálně.cz Matyáš Zrno obměnil část redakce.
Řízení zpravodajského portálu Aktuálně.cz se od ledna ujal nový šéfredaktor Matyáš Zrno. Spolu s ním přišlo do redakce několik nových tváří se zkušenostmi z velkých televizí i tradičních médií a část redakce se tak obměnila.
Zástupcem šéfredaktora Aktuálně.cz se stal Michal Pavec, dosavadní vedoucí domácí a ekonomické rubriky Lidových novin. Přišel i reportér Jan Malina se zkušenostmi z TV Nova a TV Prima.
Roli produktového manažera, který se soustředí především na diverzifikaci a růst příjmů zpravodajského portálu, nově převzal Petr Vnouček, dlouholetý vedoucí serveru Lidovky.cz.
Externí moderátorkou Aktuálně.cz se stala Tereza Engelová, dlouholetá reportérka i moderátorka České televize, Respektu či HN a nositelka Novinářské ceny v kategorii Nejlepší reportáž. Zároveň zůstává redaktorkou serveru Hlídacípes.org. Nová témata má přinášet kognitivní vědec a psycholog Adam Růžička, dosavadní ředitel Institutu H21.
Naopak své posty opustili dosavadní zástupci šéfredaktora Jan Hejl a Radek Dragoun a odešli i další redaktoři a redaktorky. Pavel Švec skončil na postu šéfredaktora ke konci roku 2024.
Ani výčet příchozích není kompletní, podle informací MediaGuru.cz se vyměnilo zhruba deset lidí.
„Mým cílem je posílit především zpravodajskou a reportážní redakci a udělat z Aktuálně.cz moderní web plný zajímavých textů, videí i podcastů, jenž zaujme nejen novou generaci čtenářů, ale osloví i ty, kteří Aktuálně navštěvovali v uplynulých dvou dekádách,“ uvedl šéfredaktor Matyáš Zrno.
Nově vychází pravidelný komentovaný výběr dění na Ukrajině z pera šéfredaktora a také pravidelné rubriky nových dopisovatelů z Polska, Německa, Velké Británie a Ukrajiny.
„Economia vstupuje do třetího roku své transformace. Obsahový rozvoj Aktuálně.cz a s tím spojené podstatné zvýšení jeho zásahu a relevance je pro nás prioritou letošního roku,“ říká Lenka Černá, generální ředitelka vydavatelství Economia.
-mav-
# personálie # lidé # Economia # redakce # Aktuálně.cz # Matyáš Zrno
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Druhý hokejový zápas Čechů na MS byl opět pořadem dne
Také druhé vystoupení českých hokejistů na mistrovství světa se stalo
televizním pořadem sobotního večera a i celého dne. Sledovalo ho
1,34 mil. diváků starších 15 let.
Netflix rozšiřuje předplatné s reklamou do dalších zemí. Česko vynechá
Od příštího roku plánuje Netflix zavést tarif předplatného s reklamou
do 15 nových zemí, včetně Rakouska, Polska nebo Nizozemska, a zároveň
rozšířit reklamy i do krátkých vertikálních videí a podcastů.
Úvodní zápas Čechů na MS byl pořadem pátečního dne
Úvodní utkání českých reprezentantů na hokejovém mistrovství světa
s výběrem Dánska sledovalo 1,34 mil. diváků starších 15 let. Šlo
o nejlepší výsledek večera a celého dne.