Pozemní televize zůstane ve stávající podobě do roku 2031
Pozemní televizní vysílání (DTT) má ve stávajících kmitočtových
rozsazích od 470 do 694 MHz fungovat minimálně do roku 2031, rozhodla
konference WRC-23.
Minimálně do roku 2031 bude možné šířit pozemní televizní vysílání (DTT) i v kmitočtových rozsazích od 470 do 694 MHz, tedy v podobě, v jaké je tomu v současné době. Zásadní rozhodnutí padlo na Světové radiokomunikační konferenci WRC-23 v Dubaji.
Celé pásmo, včetně 600 MHz, zůstává v Evropě (včetně České republiky a Slovenska) přiděleno pro pozemní TV vysílání minimálně do roku 2031. Podmínky nadále garantují státům možnost využívání plného rozsahu kmitočtů pro DTT (pozemní vysílání DVB-T2 a DVB-T, pozn. red.) v dlouhodobém horizontu.
Terestrická televize se těší v České republice velkému zájmu. Podle posledních údajů ATO-Nielsen ji využívá téměř 54 % populace a je nejrozšířenější formou příjmu TV signálu.
„Výsledky konference považuji pro Evropu i pro ČR za úspěšné. Byla prosazena řada evropských návrhů a pozic. Konference WRC-23 potvrdila mezinárodní ochranu kmitočtů pro terestrické vysílání,“ uvedl v páteční tiskové zprávě předseda Českého telekomunikačního úřadu Marek Ebert.
V současné době jsou v České republice provozovány čtyři celoplošné sítě – dvě provozují České Radiokomunikace, chod programové nabídky České televize technicky zajišťují a operátorem DVB-T2 multiplexu 24 je společnost Digital Broadcasting.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # ČTÚ # zdarma # DTT # Česká republika # Český telekomunikační úřad
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Debatu ČT tuto neděli odmoderuje Řezníček, další postup se řeší
Tuto neděli bude moderovat Debatu ČT Martin Řezníček. O dalším postupu
bude ČT informovat.
Skylink zařazuje do své nabídky dokumentární kanál Joj Svět
Dokumentární stanice Joj Svět rozšiřuje své pokrytí i na českém trhu.
Nově je od 17. března dostupná v nabídce operátorů Skylink a freeSat.
Odstartovala televize Ballcasterz, jako první z velkých hráčů ji zařadil Vodafone
Operátor Vodafone jako první z velkých poskytovatelů zařadil do své
televizní nabídky novou stanici Ballcasterz věnovanou výhradně fotbalovým
podcastům.