Autor textu MediaGuru
Pro Právo je elektronický prodej doplňkovou aktivitou, důraz klade na
tištěnou verzi.
Elektronická vydání svého deníku začal letos na konci dubna prodávat i deník Právo. Vstoupil do elektronické trafiky Publero, kde nabízí pdf verze tištěného vydání. Právo se do té doby jako jediný z hlavních českých deníků elektronickému prodeji vyhýbalo. Ani teď se ale netají s tím, že pro deník jde především o doplňkovou aktivitu. V nabídce Publera má však zůstat stabilně, nejde jen o dočasnou akci.
I cenová politika předplatného potvrzuje, že Právo chce především umožnit čtenářům, kteří upřednostňují elektronické čtení, mít možnost si deník předplatit. Na rozdíl od jiných deníků totiž cenu předplatného ponechává srovnatelnou s tištěným vydáním. Roční předplatné v Publeru tak přijde na 5 200 Kč, což je stejná cena jako za předplatné tištěného vydání (5 203 Kč). Obdobné je to i u dalších typů předplatného – půlročního či měsíčního. Například u MF Dnes nebo Lidových novin je elektronické předplatné cenově nižší než předplatné v tištěné verzi.
Právo zatím ani nechce rozšiřovat nabídku elektronického čtení o další možnosti. „O aplikacích pro mobilní telefony neuvažujeme,“ řekl MediaGuru.cz zástupce šéfredaktora deníku Právo a šéfredaktor serveru Novinky.cz Vladimír Dušánek.
Podle aktuálních dat ABC ČR za letošní červen vykazují nejvíce prodaných elektronických verzí deníky Blesk, MF Dnes a Lidové noviny. Prodej elektronických verzí Práva se v červnové statistice zatím neobjevuje.
| EV | VI/2014 |
| Blesk | 15 146 |
| MF Dnes | 6 469 |
| Lidové noviny | 6 003 |
| HN | 4 505 |
| Sport | 1 409 |
| Deník | 96 |
| Aha! | 0 |
| Právo | 0 |
Zdroj: ABC ČR
-mav-
Autor textu MediaGuru
Cílení na vlastní seznamy zákazníků frčí. Investice do něj se
meziročně zvýšily o tři čtvrtiny. Růst táhne hlavně FMCG.
V roce 2025 se prodalo o necelých deset procent deníků méně než
v předešlém roce. Trend vývoje prodaného nákladu se tak na českém trhu
nemění. Nejprodávanějším deníkem zůstává Blesk. Nejlepší meziroční
výsledky v prodaném nákladu měly loni Hospodářské noviny a MF Dnes.
# Aktuality # Marketing # Online
Účast v reality show dokáže během několika týdnů vystřelit
soutěžící mezi nejsledovanější tváře českých sociálních sítí.
Podle analýzy agentury TK media však u většiny z nich zájem publika po
skončení vysílání rychle opadá a dosahy klesají až o dvě třetiny.