Autor textu MediaGuru
Nový projekt vydavatelství Sanoma Media Praha týdeník Agenda má být pouhou
fikcí a s druhým číslem skončit.
Vydavatelství Sanoma Media Praha, které v pondělí 18. března zahájilo vydávání týdeníku Agenda, postaveného na přejímání materiálů z jiných médií, po týdnu existence týdeníku uvedlo, že projekt je pouze fiktivní. „Projekt experimentálního týdeníku Agenda vydavatelství Sanoma Media Praha vrcholí jeho druhým vydáním v pondělí 25. března. Nyní už můžeme říci, že šlo také o týdeník fiktivní,“ uvedl publisher Petr Zavadil.
Z tiskové zprávy tak vyplývá, že projekt týdeníku končí. Sanoma teď tvrdí, že cílem projektu bylo upozornit na neudržitelný stav přebírání obsahu v českých médiích a jeho nedokonalá pravidla. „Finální akcí projektu bude konference o výrobě obsahu a jeho producentech Právně je to OK, v pondělí 8. dubna v pražském Kině Atlas,“ uvádí v tiskovém oznámení Sanoma. „Důsledkem by měly být podněty pro změnu zákonné úpravy autorského práva v České republice,“ uvedla Agnieszka Dolezych, generální ředitelka Sanoma Media Praha. Ta na zmiňované konferenci pronese úvodní slovo.
Žádný z takových cílů ale Sanoma před začátkem projektu neuvedla. Naopak tvrdila, že chce využít úspěšnosti obdobných magazínů v zahraničí a byla přesvědčená o tom, že své čtenáře si koncept najde i v Česku. První vydání týdeníku ale vzbudilo negativní reakce, především z toho důvodu, že k převzatým textům neudělili vydavatelé souhlas. Sanoma oponovala, že souhlas nepotřebuje, protože texty zveřejňuje na základě zpravodajské licence.
Celý projekt zanechává velmi špatný dojem a působí značně amatérsky. U společnosti, která je etablovaným vydavatelem na magazínovém trhu a stále ještě patří k největším českým časopiseckým vydavatelům, je takový přístup překvapivý.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Strategické žaloby, předžalobní výzvy i rostoucí náklady na právní
zastoupení. Podle Zdeňka Santlera, zakladatele a CEO společnosti Lexia,
může novinářům v těchto horšících se podmínkách pomoct pojištění
právní ochrany. V Česku je ale jen málo známé.
Kulturní magazín Full Moon mění po šestnácti letech svůj vydavatelský
model. Z dosavadního tištěného měsíčníku se stane dvakrát ročně
vydávané sezónní číslo, hlavní těžiště obsahu se přesouvá na nový
předplatitelský web s každodenní aktualizací. Změnu doprovází
crowdfundingová kampaň na Donio.
# Aktuality # Lidé # Tisk # Online
Mediální skupina Vltava Labe Media upravuje svou obchodní strukturu a vytváří novou pozici vedení centrálního obchodu. Obsadí ji František
Olbert.