Autor textu Martina Vojtěchovská
Seriál Doktor Martin, který je jednou z největších novinek České televize pro letošní podzimní vysílání, bude souběžně vysílat také slovenská veřejnoprávní RTVS. Seriál umístí do nedělního prime-time od 20:20. První díl odvysílá 30. srpna. ČT bude seriál vysílat každý pátek, první díl uvede 4. září.
Seriál pro Českou televizi vyrobila společnost Bionaut a vznikl v koprodukci s RTVS a také ve spolupráci s producentkou Zuzanou Mistríkovou ze společnosti PubRes.
Seriál je adaptací britského Doc Martin. Děj čtrnáctidílného seriálu vypráví příběh uznávaného pražského chirurga Martina Elingera, který přijíždí do malé vesničky Potějov v Beskydech, aby se stal místním obvodním lékařem. Zde se musí vymanit ze stínu svého zesnulého předchůdce, doktora Šimka, ale také se vyrovnat s místními obyvateli, zvyky a životem na venkově. Každá z šestnácti připravovaných epizod má svoji vlastní lékařskou zápletku, ale postupně seriál rozehrává příběhy a vztahy nejen mezi novým doktorem a jeho pacienty.
Hlavní roli ztvární Miroslav Donutil, v seriálu dále hrají Jitka Čvančarová, Jana Štepánková, Tomáš Měcháček, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Lukáš Latinák, Milan Kňažko či Emília Vášáryová.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Česká televize využila možnost sublicence a v novém formátu MS ve fotbale
se 104 zápasy odprodala část vysílacích práv na mistrovství světa ve
fotbale 2026 skupině Nova.
Hello! ve spolupráci s Relay upravuje maloobchodní formátu s cílem oslovit
zákazníky zejména v dopravních uzlech a frekventovaných lokalitách.
Retail park přináší do lokality nové nákupní možnosti a rozšiřuje
stávající nabídku obchodního centra.