Autor textu MediaGuru
Seznam.cz znovu zveřejnil žebříček osobností, událostí nebo produktů,
které Češi na internetu loni vyhledávali výrazně více než v roce
minulém.
Ivana Gottová, Karel Gott a hned za nimi jejich dcera Charlotte. To jsou osobnosti na vrcholu žebříčku skokanů v internetovém vyhledávání, které pravidelně v lednu zveřejňuje Seznam.cz. Žebříček ukazuje osobnosti, události a produkty, které Češi na internetu vyhledávali výrazně více než v roce minulém. Ze zahraničních osobností nejvíce poskočil zájem o bývalého závodníka Formule 1 Michaela Schumachera. Do žebříčku osobností se loni dostaly také zástupkyně britské královské rodiny, vévodkyně Meghan a Kate.
Zábavě kralovaly v roce 2019 seriály. Na prvním místě byla Výměna manželek. Lidé ale hledali i internetový seriál Lajna 2 nebo Most!.
V kategorii komerčních produktů se výrazně projevil přechod na digitální televizní vysílání. Výraz „set top box DVB T2” se umístil na druhé příčce. Více poskočil jen mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 7.
Ve fotogalerii níže si můžete projít žebříčky nejvyhledávanějších slov podle kategorií.
„Jako každý rok se mezi hojně hledané události dostaly i významné sportovní akce. Hlavním volnočasovým aktivitám kralovalo MS v hokeji 2019, následované biatlonem a Wimbledonem,“ říká Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání. Lidé se loni také hojně zajímali o koncert skupiny Metallica nebo zpěváka Eda Sheerana.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Šéfredaktor Seznam Zpráv Robert Čásenský odmítl kritiku premiéra Andreje
Babiše a hájí nezávislost redakce. Podle něj jde o snahu zpochybnit práci
médií tím, že jsou vykreslována jako političtí oponenti.
Právě probíhající konflikt v Íránu může růst globálních výdajů na
reklamu snížit v příštích dvou letech až o 94 miliard dolarů,
předpovídá Warc.
Superlov znovu ovládl sobotní večer po 20:00, a to ve všech hlavních
diváckých skupinách. Následovaly Zázraky přírody.