Autor textu MediaGuru
Nejmladší z televizních stanic skupiny Nova vstoupí od února do
elektronického měření a reklamu bude prodávat na GRPs.
Sledovanost komediálního kanálu Smíchov, který skupina Nova poprvé představila 23.12. 2012, bude od února zveřejňovaná v datech elektronického měření sledovanosti ATO-Mediaresearch. Skupina Nova tak bude mít v měření už svoji čtvrtou stanici vedle stávajících TV Nova, Nova Cinema a Fanda.
Od února také mohou zadavatelé nakupovat reklamu na kanále Smíchov na počet GRPs. Ve společném prodeji měřených stanic skupiny Nova se ale stávající poměr reklamních GRPs nemění, protože dosavadní podíl vyhrazený pro Fandu může být využit i pro Smíchov (TV Nova – 84 %, Nova Cinema – 14 %, Fanda společně se Smíchovem 2 %).
Nova navíc v minulém týdnu na tiskové konferenci oznámila, že ke spuštění připravuje svůj další, v pořadí už sedmý kanál (pátý bezplatný). Jeho název, ani zaměření zatím nejsou známy. Jméno nového kanálu však pravděpodobně vzejde z názvů, o jejichž registraci Nova požádala – Telka TV, Bon Bon TV, Nova Park, Nova Legend, Nova Story či Mozaika.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem pondělního večera po 20:00 se stal další
reprízovaný díl seriálu Místo zločinu České Budějovice. Následoval
seriál Specialisté.
Zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu v pondělí vstoupili do
první fáze protestních aktivit namířených proti snahám o změně
financování veřejnoprávních médií. Akce se promítly do vysílání,
online komunikace i doprovodných happeningů před sídly obou institucí
v Praze a zapojily se do nich i osobnosti veřejného života.
Vláda podporuje i poslanecký návrh na omezení poplatků pro ČT a ČRo.
Chce rozšířit okruh lidí a firem, které od placení poplatku osvobodí.