Autor textu MediaGuru
Trh televizní reklamy pocítil v dubnu částečné dopady pandemie nového
koronaviru.
Počet televizních reklamních GRP se v letošním dubnu snížil ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o devět procent, ukazují data Nielsen-Admosphere. Koronavirová pandemie se tak částečně odrazila i na televizním trhu s reklamou.
Z jednotlivých společností, které se na trhu s televizní reklamou pohybují, se nejstabilněji vyvíjel počet GRP v rámci uskupení Media Club. Ten se v letošním dubnu pohyboval v zásadě na srovnatelné úrovni jako v loňském dubnu (-1 %). V případě TV Nova se počet GRP v dubnu meziročně snížil o 12 %.
Vyšší poklesy, v řádech desítek procent, se pak dotkly České televize a společnosti Atmedia. Oba tyto subjekty zaujímají na trhu televizní reklamy podíl v řádech několika procent.
Vývoj v letošním roce za první čtyři měsíce od ledna do konce dubna 2020 je ale ve srovnání s loňským stejným obdobím mírně lepší. Počet doručených GRP za toto období se letos meziročně zvýšil o 0,8 %.
-mav-
# TV # reklama # Koronavirus # data # GRP
Autor textu MediaGuru
Společnost Allwyn uzavřela kampaň „Něco si přej“, do které se zapojily
desetitisíce lidí z celé České republiky. Prostřednictvím online
formulářů i speciálních budek přání firma sesbírala téměř
66 tisíc přání a mezi vybrané účastníky rozdělila 10 milionů korun.
Jedničkou sobotního večera po 20:00 v divácké skupině starší 15 let
byla v divácké skupině starší 15 let Všechnopárty. S menším odstupem
následoval Superlov, který měl zároveň nejvyšší sledovanost ve
skupině 15–54.
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20:00 se ve všech
hlavních diváckých skupinách stala pohádka S čerty nejsou žerty.
Následovala Všechnopárty.