Autor textu MediaGuru
Oznámená spojení Warner Media s Discovery a Amazonu s MGM jsou jen
začátkem konsolidace na trhu videoobsahu, píše Erika Luzsicza.
Na poli televizní zábavy začíná být poněkud těsno. Uvědomují si to již i velcí hráči, což potvrzují nedávná oznámení o spojení WarnerMedia patřící AT&T s Discovery a následně i Amazon kupující MGM. Tyto transakce za miliardy dolarů jsou jen začátkem konsolidace trhu.
Možností pro nakupování či slučování s konkurencí se nabízí hned několik. Například americká CNBC očekává, že mezi nejsmysluplnější spojení patří NBC Universal a Lionsgate. NBC Universal patřící pod Comcast by tím získala širší nabídku pro streamovací službu Peacock. Lionsgate totiž vlastní například Orange is the new black, Nashville a další divácké hity. Navíc Lionsgate má prémiovou službu Starz, která již funguje v 58 zemích světa, přičemž právě prémiový segment NBC Universal doposud vůbec nepokrývá.
Spojení by tak dávalo smysl jak při udržení separátních značek, tak při balíčkování. Umožnilo by to naplnit globální ambice a pokusit se dohnat velké hráče jako Netflix, Amazon nebo Disney. CNBC připomíná, že by toto spojení nemuselo být ani tak drahé. Tržní kapitalizace Lionsgate je 3,8 miliardy dolarů.
Asi největším překvapením, ale neméně pravděpodobným je spojení Disney a AMC Networks. Disney se sice daří dobře, ale nutné je si uvědomit, že v portfoliu má spoustu pořadů, na které si kupuje licenci od Hulu, a tím se stává do budoucna zranitelné. Například Příběh služebnice se vysílá na Disney, ale patří MGM, které aktuálně pohltil Amazon. A není tedy jisté, že v nabídce zůstane i do budoucna.
AMC Networks se navíc může pochlubit obsahem pro dospělé, a to například sérií Walking Dead. Což může být zajímavý doplněk v dětském portfoliu Disney. Ten navíc vlastní ESPN, které se může hezky balíčkovat s portfoliem placených kanálů AMC Networks.
To, že konsolidace trhu je na spadnutí, vidí i další odborníci. Například filmový producent Evan Shapiro očekává, že do března příštího roku dojde hned k několika spojením. Jako nepravděpodobnější vidí to, že Lionsgate koupí Netflix nebo Apple. Zde očekává pravděpodobnost 91,7 %. Hned druhým nejžhavějším sňatkem je podle něj Disney a A&E s predikcí na 88,9 %. Spojování gigantů však vidí i na mnohem širším poli, ne jen televizní zábavy. To že Facebook koupí Spotify, vidí s 71,4% pravděpodobností. Obdobně jako to, že Microsoft koupí Twitter (na 75 %).
# Netflix # Peacock # Amazon # Disney # VOD # SVOD # konsolidace # AMC Networks
Autor textu MediaGuru
Zařazení nové stanice Prima sport do nabídky SledováníTV zatím není
definitivně potvrzeno. Úterní přenos utkání Sparty ve třetím předkole
Ligy mistrů sloužil pouze jako promo vysílání, zatímco operátor a skupina
Prima nadále jednají o podmínkách dlouhodobé distribuce kanálu.
Nejvyšší sledovanost ve středu po 20:00 v divácké skupině starší
15 let měl seriál Polda. Následoval seriál Vyprávěj, který zároveň
zaznamenal nejvíce diváků ve skupině 15–54.
Slovenské sportovní stanice Arena Sport změní od poloviny srpna své názvy
i vizuální identitu. Kanály Arena Sport 1 a Arena Sport 2 budou nově
vysílat pod značkou Kanal1 Sport a Kanal1 Xtra, rebranding se dotkne také
dalších stanic ze skupiny včetně dětského programu Rik.