70% světových zadavatelů online reklamy zpochybňuje její hodnotu

čtvrtek, 01. ledna 1970, 01:00 Marketing, Výzkum MediaGuru

Skoro sedmdesát procent zadavatelů reklamy na internetu připouští pochybnosti o tom, že skutečně dostávají to, za co si zaplatí. Toto procento narůstá na 75% ve Velké Británii a 78% v USA.

Navíc, více než 68% ze tří tisíc B2B a B2C profesionálů z reklamy "neví" zda mohou důvěřovat profilům návštěvnosti či návštěvníků proklamovaných vlastníky online médií.

Poslední data z výzkumu Global Marketing Effectiveness Report 2007 společnosti Fournaise Marketing Group tak zajímavě ilustruje vývoj kolem internetové reklamy.

Velmi zajímavé jsou i nejčastější pochybnosti týkající se důvěryhodnosti a spolehlivosti dat:

  1. 1) Zadavatelé nevědí, zda skutečně dostávají to, za co platí.
  2. 2) Nevědí, zda mohou důvěřovat profilům návštěvníků serverů a/nebo údajům o návštěvnosti, které udávají majitelé online médií a mediální uskupení.
  3. 3) Mají pocit,že ve skutečnosti se vyskytuje vysoké množství falešných prokliků (click frauds), které uměle navyšují úspěšnost kampaní.
  4. 4) Nevědí, zda se jejich reklamy skutečně objevují na těch webech, stránkách nebo sekcích, kde se objevovat mají.
  5. 5) Nevěří reportům o návštěvnosti a click-through reportům, které jim vlastníci médií dodávají.

"Jeden z hlavních důvodů je fakt, že zadavatelé ve skutečnosti opravdu nedostávají to, za co zaplatili." Uvedl to CEO společnosti Fournaise Marketing Group pan Jerome Fontaine. "Více jak 70% online kampaní, které auditujeme na všech platformách internetové reklamy (bannery, e-maily, placené výsledky vyhledávání, sponzorované odkazy, rich media a sponzoringy) nedodá slíbené objemy reklamy. Z milionu zaplacených impresí se vyklube jen osm set tisíc dodaných, případně zaplatíte za e-maily dodané 10.000 adresám v databázi, ale ve skutečnosti e-maliy dojdou jen na 7.000 aktivních adres."

"Rozdíl mezi tím, co dodavatelé internetové reklamy slibují a tím co dodávají začíná v dlouhodobém horizontu vrhat stín na důvěryhodnost celého online odvětví." Komentuje hrozby pan Jerome Fontaine.

Více informací na  výše uvedeném odkazu.