Admosphere: Banky letos zvýšily výdaje na inzerci hypoték

pondělí, 27. června 2011, 09:48 Aktuality MediaGuru

Bankovní a spořitelní služby v letošním roce mění v návaznosti na vývoj peněžního trhu preference inzerovaných produktů. Oproti roku 2010 upozadily běžné a spořicí účty a kladou větší důraz na propagaci hypoték a obchodních úvěrů. Podle dat společnosti Admosphere prozatím nejvíc investuje Komerční banka. Subjekty se nebrání kombinovat všechny jim dostupné mediatypy.

S celkovým oživením ekonomiky banky očekávají i zvýšený zájem o obchodní úvěry u firem, což se projevuje i v hrubých investicích bank a spořitelen do inzerce těchto produktů.Naopak běžné a spořicí účty hrály prim v loňském roce, kdy banky a spořitelny nechaly podniky vzpamatovávat se z krize a dominovala snaha získat klienty mezi jednotlivci. Ke snížení investic došlo i u stavebního spoření, a to především následkem snížení státního příspěvku a tudíž i atraktivity tohoto bankovního produktu.

Mezi zadavatele, kteří v prvních pěti měsících letošního roku investovali do reklamy nejvíce, se zařadila Komerční banka (223 mil. Kč) a Československá obchodní banka (198 mil. Kč). Trojici doplňuje Česká spořitelna, která ale v porovnání s rokem 2010 prozatím za reklamu utrácí méně.

V rozložení svých reklamních výdajů preferují zadavatelé bankovního segmentu převahu televizního prostoru a tisku. Komunikační portfolio doplňují reklamou na internetu, v OOH prostoru a v rádiu. Československá obchodní banka spolu s Komerční bankou vykazují velmi podobné rozložení investic. Česká spořitelna naopak vsadila o něco více na tisk (31 %) a televizní propagaci potlačila (44 %).

-mav-