ČT1 osloví v létě diváky novou grafikou a slovenskými filmy

úterý, 07. června 2011, 14:18 Aktuality MediaGuru

Televizní stanice ČT1 nabídne divákům přes léto cyklus slovenských filmů Nesmrtelní, francouzské komedie a Garfielda ve trojrozměrném zpracování.

Cyklus Nesmrtelní obsahuje moderní přepisy klasických dramatických děl, například Lermontovovy Maškarády či Dámu s kaméliemi, řekl výkonný ředitel ČT1 Radan Dolejš. Diváci tak uvidí celkem devět premiér, mimo jiné Náramek, Květy a Lucie či Dlouhá cesta domů.

Ze seriálové tvorby čekají diváky reprízy seriálů Hop, nebo Trop a Eden. Ve třídílném filmu Vlna pak budou moci sledovat Jiřího Bartošku v příběhu muže, kterému tsunami proměnila dovolenou v horor. Pro děti bude ČT vysílat každý všední den od 14 do 17 hodin rozšířené televizní pásmo. Mimo jiné pro ně připravila seriál Garfieldova show, který se bude vysílat nejenom ve formátu HD, ale také v trojrozměrné verzi.

Ze zahraničních filmů se ČT1 přes léto zaměří na francouzské filmové komedie typu Návštěvníci či Sedmá rota za úplňku, ale také na thrillery Motýlek, Andělé a panny a Ospalá díra. Z českých filmů stanice připravuje premiéru válečného velkofilmu Tobruk, Rozmarné léto, trilogii Ohnivé ženy nebo slavné Ucho.

ČT1 se v poslední době potýká s poklesem sledovanosti. Zatímco v lednu měla celodenní sledovanost u lidí starších 15 let ve výši 17,94 procenta, v dubnu byl její podíl na trhu jen 15,45 procenta. Podle Dolejše za to může digitalizace televizního vysílání. Digitální prostředí se tak stalo agresivním. "Nova Cinema má nakoupené české filmy typu Vesničko má středisková, kterým můžeme jenom těžce konkurovat," řekl Dolejš. Navíc ČT1 vysílá i veřejnoprávní věci, které komerční stanice příliš nevysílají.

-čtk-