Šámal se stal programovým ředitelem TV Metropol

středa, 01. června 2011, 15:35 Aktuality MediaGuru

Bývalý generální ředitel televize Z1 Zdeněk Šámal se stal novým programovým ředitelem televize Metropol. Do jeho kompetence spadá i oddělení grafiky, self-promotion a internetové oddělení. Šámal tak přebírá část pravomocí člena představenstva Metropol TV Marka Vítka, který se dnes dnem stal výkonným ředitelem televize. 

Již do 1. května, kdy televize začala vysílat, v ní Šámal působil na pozici externího poradce. "Jsme rádi, že jsme získali takovou posilu, jakou bezesporu Zdeněk je. A když takový profesionál jako on našemu projektu věří, utvrzuje nás to v názoru, že jdeme správnou cestou," uvedl k nástupu Šámala do funkce Vítek.

Zdeněk Šámal má dlouholeté zkušenosti s televizním vysíláním, stál například u zrodu zpravodajských stanic TA3 na Slovensku a ČT24 v České republice. Působil také jako šéfredaktor internetového zpravodajství TV Nova. Před zahájením spolupráce s televizí Metropol byl ředitelem zpravodajské stanice Z1, která v lednu 2011 ukončila činnost.

Televize Metropol na českém mediálním trhu působí od počátku května.Jejím cílem je informovat o aktuálním dění v hlavním městě. Naladit ji lze z pozemních vysílačů v Praze a Středních Čechách i v sítích kabelových operátorů. Majoritním vlastníkem televize a investorem celého projektu je Luboš Měkota, mimo jiné bývalý spoluvlastník firmy Czech Coal. Za projektem stojí i zakladatelé hudební televize Óčko Jiří Němeček a Pavel Attel.

-čtk-