Šéf TV Óčko: Pro malé televizní stanice není na trhu místo

středa, 08. června 2011, 12:21 Aktuality MediaGuru

Pro malé televizní stanice není na tuzemském trhu místo. V reakci na nedávné ukončení vysílání digitálních televizí Z1 a Public TV to dnes na konferenci DIGIMedia 2011 řekl generální ředitel TV Óčko Jiří Balvín. Uplatnit se prý mohou pouze nadnárodní společnosti. Trh je podle něj navíc již dostatečně rozdělený na to, aby si každý divák vybral.

Balvín dříve býval zastáncem vstupu malých stanic na český trh, působil také jako předseda Asociace digitálních televizí, ve které se tyto stanice s licencí pro televizní vysílání sdružovaly. Šéf TV Óčko ale nyní míní, že pro malé televize na trhu není prostor. "Trh v současné době už je dostatečně segmentovaný na to, aby si každý divák vybral," uvedl Balvín, podle kterého se televizní trh zároveň stal agresivním. Stanice Óčko se na trhu po digitalizaci udržela prý jen díky tomu, že má specifický obsah a je levná.

S tím, že se nenaplnil jeden z cílů digitalizace televizního vysílání, tedy nabídnout divákům širší výběr mezi provozovateli, souhlasil i generální ředitel TV Nova Jan Andruško. "Máme jednu televizi navíc (TV Barrandov) a pak kanály od velkých skupin," řekl Andruško. Přesto podle něj na trhu místo pro další stanice stále je. "Máme připravené další kanály," řekl. Již dříve prohlásil, že minimálně jeden by mohla Nova spustit, jakmile to trh umožní. Podrobněji se k možnému začátku vysílání nebo typu plánovaného kanálu nevyjádřil.

Zpravodajská televize Z1, která digitálně vysílala od roku 2008, ukončila svou činnost v lednu letošního roku. Důvodem podle jejího provozovatele, společnosti J&T, byly ekonomické výsledky televize. Z finančních důvodů ukončila v květnu svou činnost i Public TV. Její majitel, společnost TotalPress, na sebe podal návrh na zahájení insolvenčního řízení.

-čtk-