Začala vysílat první televize pro starší lidi Harmonie TV

čtvrtek, 16. června 2011, 16:37 Aktuality MediaGuru

Nová česká televizní stanice určená seniorům Harmonie TV dnes spustila vysílání. Sledovat ji lze v kabelové síti společnosti Planet A a jejích partnerů nebo na internetových stránkách harmonietv.cz.

Program televize tvoří hudba, zábavní, informativní a dokumentární pořady, televize chce tak vycházet vstříc preferencím své cílové skupiny. V programové skladbě není politické zpravodajství a investigativní publicistika.

"Víme, že díky této koncepci míříme do věkové kategorie, které se v Česku téměř nikdo nevěnuje, a proto nás těší, že jsme první televizí, která přihlíží k demografické struktuře obyvatel České republiky," komentoval spuštění vysílání ředitel televize Jiří Heger.

Harmonie TV má fungovat jako nízkonákladová televize, její chod má zajišťovat zhruba třicítka externích pracovníků. Zábavu budou obstarávat třeba herečka a zpěvačka Petra Černocká, zpěvák Milan Drobný, herec Pavel Trávníček nebo bavič Václav Upír Krejčí.

Provozovat ji bude telekomunikační družstvo CoopTV, které podle dřívějších informací tisku tvoří sedm spoluvlastníků. Mezi jinými Heger (rovněž teleshoppingová firma Tena), Martin Kroh (Stavební bytové družstvo Praha) nebo ředitel a spolumajitel Planet A Martin Havrda.

-čtk-