Rupert Murdoch po skandálu odstoupil od převzetí BSkyB

čtvrtek, 14. července 2011, 07:00 Aktuality MediaGuru

Globální společnost Ruperta Murdocha News Corporation odstoupila od záměru převzít celou britskou televizi BSkyB. Proti obchodu se měl kvůli odposlechovým skandálům kolem Murdochových médií vyslovit britský parlament.

"Domníváme se, že navrhované převzetí BSkyB společností News Corporation by prospělo oběma společnostem, ale je zjevné, že je příliš obtížné pokračovat v této atmosféře," uvedl v prohlášení zástupce šéfa News Corporation Chase Carey.

Murdoch má nyní v Británii bulvární list The Sun, deník The Times a nedělník The Sunday Times. Vlastní také 39 procent zmíněné satelitní televize BSkyB a chtěl získat zbytek. Kvůli skandálu kolem odposlechů již obětoval nedělník News of the World (NoW).

Rozhodnutí mediálního magnáta Ruperta Murdocha neusilovat o zbytek britské televizní sítě BSkyB pomohlo akciím jeho společnosti News Corporation k růstu. Podnik má teď volných asi 15 miliard dolarů (zhruba 260 miliard Kč) a investoři očekávají, že s jejich pomocí bude News Corporation lépe odrážet případná další obvinění v souvislosti se skandálem kolem odposlechů.

-čtk-