ČT2 bude diváky na podzim lákat seriálem o Heydrichovi

čtvrtek, 25. srpna 2011, 14:03 Aktuality MediaGuru

Tahákem programu ČT2 bude v podzimním vysílání dokumentární seriál Heydrich - Konečné řešení. Zaměřuje se na období, kdy Reinhard Heydrich působil jako zastupující říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava. Vysílat se bude každou neděli od 20 hodin a bude mít 43 dílů. Podílela se na něm řada předních historiků, například Robert Kvaček, Jaroslav Čvančara, Petr Koura, Michal Burian či Pavel Kosatík. Provázet seriálem bude herec Tomáš Töpfer. Zaznělo to na tiskové konferenci ČT2.

Drobné změny čeká na podzim programové schéma ČT2. V něm je asi nejvýraznější změnou přesun Kultury s Dvojkou z 19:50 na 18:50.

Ve vysílání Dvojky se vedle dokumentu o Heydrichovi objeví i premiéry dalších dokumentárních cyklů, například Po stopách třetího odboje, Návraty k divočině, proStory, Toulky za uměním: Po českých a moravských galeriích s Eliškou Fučíkovou. Novinkou zaměřenou na mladé diváky bude sobotní „dvojblok“ hudebních pořadů Medúza a Musicblok. Páteční okno „Animace na Dvojce“ pak nabídne v české televizní premiéře výběr z nejlepších celovečerních snímků z oblasti světové animované tvorby posledních let. Novinkou bude publicistický pořad Ochránce, ve kterém bude vystupovat mj. ombudsman Jiří Varvařovský. Bude v něm komentovat konkrétní příběhy. 

V pondělí bude hlavním večerním programem zahraniční historický dokument, v úterý celovečerní film a retrospektivní Inventura Febia. Ve středu budou pokračovat divadelní večery, ve čtvrtek diváci uvidí původní české dokumenty, například Jana Wericha od autora Víta Olmera, Český sen Filipa Remundy a Víta Klusáka či Nesvatbov Eriky Hníkové. Páteční hlavní vysílací čas znovu patří cyklu Zázračná planeta, sobotní pak dokumentární série Fakta, mýty, ztracené civilizace, poté se dočká premiérového uvedení cyklus brněnského studia proStory věnovaný moderní architektuře. V neděli pak bude stanice vysílat již zmíněný seriál o Heydrichovi a zahraniční společenský dokument.

-čtk-