Aplilace ČT24 pro iPad má přes 10 tisíc stažení

neděle, 11. září 2011, 17:29 Aktuality MediaGuru

Speciální aplikace České televize zpravodajského programu ČT24 pro iPad má za poslední měsíc má přes deset tisíc stažení a drží si tak pozici jedné z nejstahovanějších aplikací českého Appstore vůbec. Aplikaci spuštěnou před měsícem sponzoruje ERA od Poštovní spořitelny.

„Přístroj iPad i další tablety jsou televizním přijímačem budoucnosti. Aplikace pro tablety, v současnosti především iPady, jsou klíčovým fenoménem nových médií České televize. Chceme, aby se lidé naučili na těchto přístrojích využívat multimediální služby veřejné služby, protože televize už neznamená jen televizor,“ uvádí ředitel této divize v ČT Milan Fridrich. Přístrojů iPad je v ČR podle neoficiálních informací cca 40 000. V příštích dvanácti az osmnácti měsících by jejich počet mohl dosáhnout 100 tisíc.

Celosvětově se očekává, ze se do roku 2015 ve světě prodá az 150 milionu iPadů. Dalších 50 milionů by měli prodat výrobci jiných tabletů.

Aplikace zpravodajské „Čtyřiadvacítky“ je jednou ze tří pro iPady. Dříve už ČT vytvořila aplikaci internetového videoarchivu „iVysílání“, který si stáhlo přes 20 000 lidí. Před týdnem byla spuštěna sportovní čtyřka - ČT 4. Za pouhých sedm dnů si ji stáhlo 4 400 lidí.

-mav-